Sony, PlayStation Home markasını bu yıl ikinci kez güncelledi

Şirketlerin kullanmasa bile ticari markaları yenilemesi alışılmadık bir durum değil. Ancak Sony, PlayStation Home markasıyla bir şeylerin peşinde gbi görünüyor. Konsol devi, markayı bu yıl içinde ikinci kez güncelledi.

Üç ay önce ticari marka başvurusunda yapılan bir kategori güncellemesi, çevrimiçi turnuvaların düzenlenmesi, düzenlenmesi ve sağlanması ile TV, sinema filmleri, haberler, spor vb. eklentileri içeriyordu. Bir ay sonra Sony, PlayStation Home için kullanılan Soho Engine‘in markasını güncelledi. Her iki marka uygulaması da şirketin temsilcisi Boult Wade, S.L. tarafından yapıldı.

Soho Engine ve PlayStation Home’un arkasındaki ekip olan London Studio, geçtiğimiz aylarda büyük potansiyele sahip bir proje üzerinde çalıştığını açıklamıştı. Ayrıca stüdyonun bir tür sanal gerçeklik projesine dahil olduğuna dair çok sayıda rapor var. Bu da PlayStation Home’un PS VR 2 için geri dönebileceğine dair söylentileri ortaya çıkardı.

PlayStation Home, kullanıcılara sanal bir dünya sunuyordu

PlayStation Home, Sony

PlayStation Home, Sony bünyesindeki London Studio tarafından PS3 için PSN üzerinde geliştirilen sanal bir 3D sosyal oyun platformuydu. Home, kullanıcıların kendilerine özel bir avatar oluşturmasına izin veriyordu ve her avatarın, kullanıcıların ücretsiz, satın alınan veya kazanılan öğelerle dekore edebilecekleri kişisel bir dairesi vardı. Kullanıcılar, Sony ve ortakları tarafından sık sık güncellenen Home dünyasında seyahat edebiliyorlardı.

Sony’nin yakın zamanda Evolution Championship Series’i (Evo) satın aldığı ve PS5 için yeni bir turnuva sistemi kurmaya çalıştığı biliniyor. Sony’nin marka üzerinde benzer eklemeler yaptığı düşünüldüğünde, gelişmelerin zamanlaması ve sırası bir tür geri dönüşün ipucunu veriyor gibi görünüyor. Sanal deneyimlerin yükselişi ve pandemi sürecinde dijitalleşen etkinlikler, Sony’yi kullanıcılar için sosyal alanlar oluşturmaya itebilir.

PlayStation Home, 2014 yılında tüm dünyada sonlandırıldı. Konsol devinin markayı geri getirip getirmeyeceği veya ne şekilde değerlendireceği bilinmiyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.