Dead Space Remake, yükleme ekranları olmadan kesintisiz bir deneyim sunacak

EA Motive’in sıfırdan geliştirdiği hayatta kalma korku oyunu Dead Space Remake, yükleme ekranları olmadan, kesintisiz ve sorunsuz bir oyun deneyimi sunacak. Yenilenen oyun, yeni nesil konsoların süper hızlı SSD ve 3D ses gibi avantajından yararlanacak.

EA’nın web sitesinde yayınlanan bir röportajda Kreatif Direktör Roman Campos-Oriola, oyunun Frostbite motorunda yeni varlıklar, karakter modelleri, ortamlar vb. ile tamamen yeniden inşa edileceğini açıkladı. Ekibe göre, Dead Space Remake artık sürükleyici bir deneyim sunarak eski teknolojilerin kaldıramayacağı şeyleri yapabilecek.

Kıdemli Yapımcı Philippe Ducharme, aynı röportajda, “Hacimsel efektlerle oynuyoruz. Bu yüzden sadece iki boyutlu görüntülere sahip olmak yerine, bir odanın derinliğini ve havanın kalınlığını gerçekten hissedebiliyorsunuz. Dinamik ışıklandırma ile gölgelerle oynuyoruz. Bu sadece ruh halini ve atmosferi yansıtmakla kalmıyor, aynı zamanda oynanış üzerinde de etki yaratıyor. Çünkü oyuncu, geminin belirli alanlarındaki aydınlatmayı kontrol etme yeteneğine sahip.” dedi.

Dead Space Remake, yeni nesil SSD ve 3D ses teknolojilerinden yararlanacak

Dead Space Remake

Ducharme ayrıca hem 3D sesin hem de yeni nesil SSD’lerin Dead Space Remake’in sürükleyici bir deneyim sağlamaya yardımcı olacağını söyledi. Yapımcı, “Ses, sürükleyicilik hissini güçlendiren önemli bir rol oynuyor. Bu, orijinal oyunun hala oyuncularda yankı uyandırdığı bir alan. Deneyimi geliştirmeye, nesnelerin konumlandırılmasına ve 3D seslerin yayılmasına odaklanan inandırıcı ses sağlamak için çalışıyoruz.” diye ekledi.

Campos-Oriola, yeni nesil konsolların SSD teknolojisinin katkılarından bahsederek, “Modern sistemlerdeki süper hızlı SSD’ler, gerçekten hızlı bir şekilde yükleme ve kaldırma yapmamızı sağlıyor. Amacımız tamamen kesintisiz bir deneyim sunmak. Başlangıç ekranından bitiş ekranına kadar kesintisiz bir çekim olacak.” şeklinde konuştu.

Dead Space Remake için henüz bir çıkış tarihi açıklanmadı. EA Play Live etkinliğinde gösterilen teaser videosunu buradan izleyebilirsiniz. Ayrıca EA, yenilenen oyunda mikro ödemelerin olmayacağını doğruladı.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.