Sony ve Honda, elektrikli otomobillere PS5 yerleştirebilir

Sony ve Honda arasındaki iş birliği, elektrikli araç pazarında Tesla ile rekabeti kızıştıracak gibi görünüyor. İkili, elektrikli otomobillere PS5 yerleştirebilir.

Sony Honda Mobility adlı ortak girişim Eylül ayında kuruldu ve ilk elektrikli aracın 2025 yılına kadar Kuzey Amerika’da piyasaya sürülmesi planlanıyor. Honda, rakiplerine üstünlük sağlamak için Sony’nin eğlence içeriği hizmetlerindeki uzmanlığını kullanmayı planlıyor.

Sony, Honda, elektrikli otomobil

PS5 konsolunu otomobillere taşımak mümkün

The Financial Times‘a konuşan Sony’nin robotik bölümü başkanı Izumi Kawanishi, PS5 konsollarını otomobillere entegre etmenin teknolojik olarak mümkün olduğunu belirtti.

Kawanishi, Sony’nin içerik hizmetlerindeki uzmanlığına vurgu yaparak, “Sony, insanları harekete geçiren içeriğe, hizmetlere ve eğlence teknolojilerine sahip. Bu varlıkları mobiliteye uyarlıyoruz ve Tesla’ya karşı gücümüz bu.” dedi.

PS5 medya kumandası, uygulamalar

Sony Honda Mobility, PS5’i basitçe bir otomobile yerleştirmekten ziyade eğlence ve ağ hizmetleri sunmak üzere tasarlanmış bir araba yapmak istiyor. Öte yandan şirketler, otonom sürüşü mükemmel hale getirmek için büyük yatırımlar yapmayı planlıyor.

Tesla, geçtiğimiz yıl yeni Tesla Model S’te Cyberpunk 2077 ve The Witcher 3 oynanabileceğini duyurmuştu. Ayrıca Elon Musk, Steam oyunlarını Tesla otomobillere getirme arzusunu da dile getirmişti.

PS5 konsolunu elektrikli araçlara entegre etmek işin kolay kısmı. Kawanishi, en zorlu adımın Honda otomobillerine otonom sürüşü taşımak ve geliştirmek olduğu belirtiliyor. Hatta bu noktada, 2025 tarihi iyimser kalıyor.

Elektrikli otomobillerde PS5 keyfi kulağa hoş geliyor. Sony Honda Mobility girişiminin neler getireceğini heyecanla bekliyoruz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.