Final Fantasy 16, The Game Awards 2022’de ön siparişe açılabilir

Final Fantasy 16, 2023 yılının yaz aylarında piyasaya sürülecek. Yeni bir rapora göre, ön siparişler erken başlayacak ve oyun Aralık ayında satışa çıkacak.

İddianın sahibi Tom Henderson (Insider Gaming aracılığıyla), duyurunun The Game Awards 2022’ye denk gelebileceğini belirtiyor. Square Enix’in etkinlikte sergileyeceği yeni bir fragmanla birlikte ön siparişleri açabileceği öne sürülüyor.

The Game Awards 2022, 8 Aralık Perşembe günü gerçekleştirilecek. Kaynaklar, duyurunun TGA sırasında mı geleceğinden yoksa Sony ve Square Enix’in ayrı bir duyuru mu yapacağından emin değil.

Final Fantasy 16 için TGA ile aynı dönemde bir PlayStation State of Play etkinliği yapılması zor görünüyor. TGA 2022’de yeni bir fragmanla birlikte ön siparişlerin açılması en güçlü olasılık. Gelişmeleri takip edeceğiz.

Serinin yeni oyunu, ilk olarak sadece PS5’e gelecek ve takip eden 6 ay boyunca Sony’nin konsoluna özel olacak. Muhtemelen PC sürümü de planlar arasında olabilir ancak Xbox için şimdilik bir şey söylemek zor.

Final Fantasy 16, Final Fantasy XVI

Final Fantasy 16, Blight adı verilen bir hastalık nedeniyle çatışmanın eşiğine gelen altı fraksiyonun yer aldığı Valisthea kıtasında geçiyor. Aksiyon RPG oyunu, New Game+ modu ve yeni zorluk ayarlarıyla gelecek.

Oyunda Clive Rosfield’ın yanı sıra ikinci bir oynanabilir karakter olacağı onaylandı. Kahramanı oyunun başlarında kısa bir süre kontrol edeceğiz. Karakterin ismi veya arka planına dair herhangi bir detay verilmedi.

Son olarak The Game Awards 2022 ödüllerine aday olan oyunlar açıklandı. Listeye buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.