Splitgate açık betası, oyuncuların yoğun ilgisi nedeniyle duraksadı

Geliştiricilerin en büyük hayali oyunlarının ilgi görmesidir ancak 1047 Games şu anda beklentilerinin ötesine geçti. Oynaması ücretsiz portal nişancı oyunu Splitgate açık betadaydı, ancak oyun o kadar çok ilgi gördü ki sunucular maksimum kapasiteye ulaştı. Geliştirici, oyunu için daha fazla sunucu kapasitesi sağlamaya çalışırken betayı çevrimdışına almak zorunda kaldı.

Splitgate beta sürümü altı günlük süresi boyunca 600 bin tekil oyuncu tarafından indirildi ve oynandı. Beta süreci, popülerliği nedeniyle daha fazla oyuncunun deneyebilmesi için uzatıldı. Sorun, geliştirici 1047 Games’deki küçük ekibin sadece dört mühendise sahip olması ve bu kadar çok oyuncunun talepleriyle başa çıkmakta zorlanmalarıydı. Oyunun veritabanı maksimum 65.536 eş zamanlı oyuncuya ayarlanmış ve oyun dün bu sınıra ulaştı.

Splitgate ekibi sorunları çözmeye çalışıyor

Splitgate

Geliştirici ekip bu sınırlamayı kaldırana kadar betayı çevrimdışına aldı ve oyunun ne zaman yayınlanacağını kestirmek için bir sıra sistemi oluşturmaya çalışıyor. 1047 Games, Splitgate Twitter hesabından yaptığı açıklamada, ekstradan bir arka uç mühendisi işe aldığını ve yarın itibarıyla işe başlayacağını duyurdu.

1047 Games’in kurucu ortağı Nicholas Bagamian, “Şimdiye kadar topluluğumuz, daha fazla insanın oyuna girmesiyle oluşan çeşitli darboğazları ortadan kaldırmaya çalışırken, kapalı kaldığımız süreyi anlayışla karşıladı. Biz küçük, büyüyen bir ekibiz ve oynamak isteyen birçok kişinin sorunsuz bir şekilde oyuna dahil olabilmesi ve lansmana geçişimizin olabildiğince sorunsuz olmasını sağlamak için gece gündüz çalışıyoruz.” dedi.

Ekip oyun piyasaya sürüldüğünde veritabanı sınırlamalarını kaldırmayı umuyor. Bu sorunlara rağmen, 1047 Games’in diğer kurucu ortağı Ian Proulx, oyunun gördüğü ilgi için minnettarlığını dile getirdi. Proulx, “Oyunumuza bir şans veren her bir oyuncuya içtenlikle teşekkür etmek istiyorum. Üniversitedeyken bir öğrenci projesi olarak yaptığım küçük başlangıçlardan, iki konsol nesli arasında çıkış yapmanın eşiğinde olduğumuz bugüne kadar, bu benim için gerçekleşen bir rüya ve stüdyomuzdaki herkesin inanılmaz sıkı çalışmasının sonucu.” şeklinde konuştu.

Splitgate’in açık beta fragmanı:

Splitgate, oyuncu kontrollü portallar içeren, oynaması ücretsiz, hızlı tempolu, çok oyunculu bir nişancı oyunu. Bilimkurgu öğeleri içerenı oyun; portal mekanikleri, bol uçmalı ve çok boyutlu çatışmalarıyla FPS türünü bir sonraki boyuta taşıyor. Oyun, Portal’lı Halo olarak da tanımlanıyor. Son yirmi yılın en çok sevilen nişancı oyunlarına ait anıları canlandıran Splitgate, aşina olduğumuz klasik yakın mesafeli çatışmaları eşsiz bir özellik ile buluşturuyor.

Oynaması ücretsiz bir oyun olan Splitgate, 27 Temmuz‘da PS4, PS5, Xbox One ve Xbos Series X/S için tam sürüm olarak yayınlanacak. Oyuncular, çapraz platform desteğiyle PC, Xbox Series X/S ve Xbox One’daki oyuncularla birlikte oynayabilecek. Oyun çıktığında üç yeni arenaya, bir Showdown oyun moduna, görünümlere ve oyuncuların betada göremeyecekleri yeni içeriklere sahip olacak.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.