Dead Space Remake mikro ödemeler içermeyecek

Dead Space Remake nihayet EA Play Live sırasında resmi olarak duyuruldu. Yenilenen hayatta kalma korku oyununun kıdemli yapımcısı Phil Ducharme, Electronic Arts’ın oyuna mikro ödeme eklenmesi de dahil olmak üzere serinin geçmişinde yapılan hataları tekrarlamayacağını söyledi.

Dead Space 3, oyunun silah craft sistemi için satın alınabilir öğeler içeriyordu. Ancak içiniz rahat olsun, EA Motive yaklaşmakta olan yeni oyununa asla mikro ödemeler eklemeyecek. Ducharme, IGN‘e verdiği röportajda, “Geleceğe yönelik olarak ilk oyundan nelerin alınıp nelerin yeniden eklenebileceğine bakıyoruz. Örneğin oyunumuzda yer vermeyeceğimiz mikro ödemeler gibi hatalardan da ders alıyoruz.” dedi.

Dead Space Remake, orijinal oyunun hikayesini temel alıyor

Dead Space Remake

Röportajda EA Motive’den Roman Campos Oriola, ekibin Dead Space Remake’e yaklaşımında orijinal oyunlardan da yararlandığından bahsetti. Oriola, “Bizim için temel Dead Space 1‘in hikayesidir. Yani, varsayılan olarak kural bu, ancak hikayede yapmak istediğimiz bazı iyileştirmeler var. Sadece iyileştirmeler değil, çünkü bu şeyler orijinalde gerçekten işe yaramıyordu, daha sonra eklenenlerden dolayı daha fazla iyileştirmeye ihtiyacımız var. Stüdyo olarak, ‘Aa adamım, buna atıfta bulunabilirsek veya buna bir bağlantı yapabilirsek, bu ilginç olurdu.’ diye aramızda tartışıyoruz.” dedi.

Dead Space Remake, günümüz modern oyunlarına benzer şekilde erişilebilirlik seçenekleri de sunacak. Oriola, bu tarz yeniliklerin 12 yıl önce neredeyse duyulmamış olduğuna ve remake ile başlayarak seriyi daha geniş bir kitleye açacağına dikkat çekti.

Dead Space’in çıkış tarihi henüz belli olmasa da; PS5, Xbox Series X/S ve PC için geleceği biliniyor. Oyun için yayınlanan ilk teaser videosunu buradan izleyebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.