STALKER: Legends of the Zone Trilogy konsollara geldi

STALKER: Legends of the Zone Trilogy, Xbox Partner Preview sırasında duyuruldu. Duyuruyla birlikte üçleme ilk kez PlayStation ve Xbox konsollarına geldi.

Serinin ilk üç oyunu Shadow of Chernobyl (2007), Clear Sky (2008) ve Call of Pripyat’ı (2009) içeren paket, PS4 ve Xbox One sürümleriyle piyasaya sürüldü. PS5 ve Xbox Series X/S oyuncuları, geriye dönük uyumluluk yoluyla oynayabilecek.

GSC Game World ve Mataboo tarafından güncellenen oyunlar, yeni bir kullanıcı arayüzü, güncellenmiş kontroller, elden geçirilen vuruş mekaniği ve iyileştirilmiş görseller dahil olmak üzere çeşitli geliştirmeler gördü.

Xbox Partner Preview etkinliğinde gösterilen oynanış fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz. Görüntüler, Xbox Series X’te elde edildi.

STALKER üçlemesi için daha fazlası yolda

Geliştiriciler, yılın ilerleyen zamanlarında Xbox Series X/S sürümü için ek grafiksel geliştirmeler ve yeni özellikler getirecek bir yama yayınlayacağını açıkladı.

Ayrıca oyunlara tüm konsollarda mod.io aracılığıyla mod desteği de gelecek. Böylece oyuncular, Çernobil Hariç Tutma Bölgesi’nde geçen hayatta kalma macerasını kişiselleştirebilecek.

STALKER: Legends of the Zone Trilogy, PlayStation ve Xbox mağazalarında piyasaya sürüldü. Oyunlar ayrı olarak da satılıyor. Fiyatlar şöyle:

  • PlayStation: 999 TL (Oyunların her biri 499 TL)
  • Xbox: 699 TL (Oyunların her biri 349 TL)

Serinin bir sonraki oyunu STALKER 2: Heart of Chornobyl, 5 Eylül 2024’te PS5, Xbox Series X/S ve PC’ye gelecek. Devam oyunu ilk günden Xbox Game Pass hizmetine dahil olacak.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.