Rise of the Ronin’in dosya boyutu ve ön yükleme tarihi belli oldu

Rise of the Ronin yakında PS5 oyuncularıyla buluşacak. Aksiyon RPG oyununun dosya boyutu ve ön yükleme tarihleri şimdiden ortaya çıktı.

PS5’e özel Rise of the Ronin, indirme boyutuna bakılırsa pek de küçük bir oyun olmayacak. Neyse ki, oyuncuların çıkış tarihine kadar oyunu indirmek için bir hafta zamanı olacak.

PSN’den elde ettiği verileri Twitter/X üzerinden paylaşan PlayStation Game Size‘a göre oyunun dosya boyutu (1.001.001 sürümü) 96.343 GB depolama alanı gerektiriyor.

Rise of the Ronin’in şu anki sürüm numarasına bakılırsa ilk gün yamasıyla gelecek gibi görünüyor. Ancak muhtemelen güncellemenin dosya boyutu üzerinde büyük bir etkisi olmayacaktır.

Öte yandan verilerin hangi bölgeden alındığı belli değil. Oyunların Avrupa sürümleri, yerelleştirmeler nedeniyle daha yüksek boyutlu olabiliyor. Yine bu fark da önemli bir yük yaratmayacaktır.

Rise of the Ronin

Maceraya vakit kaybetmeden atılmak isteyenler, 15 Mart gece yarısından itibaren ön yükleme yapabilecek. Ardından oyun, 22 Mart’ta erişime açılacak.

Son olarak, oyun basını için ambargo 21 Mart’ta kalkacak ve incelemeler yayınlanmaya başlayabilecek. Şimdiye kadar yapılan tanıtımlar, kaliteli bir yapımın yolda olduğuna işaret ediyordu.

Rise of the Ronin

Team Ninja, Rise of the Ronin ile feodal Japonya’ya geri dönüyor

Nioh serisinin arkasındaki Koei Tecmo stüdyosu Team Ninja tarafından geliştirilen Rise of the Ronin, Sony Interactive Entertainment tarafından yayınlanıyor.

Feodal Japonya’da geçen macera, dünyası, manzaraları ve oynanış mekanikleriyle Ghost of Tsushima ve Sekiro: Shadows Die Twice karışımı bir deneyime sahip gibi görünüyor. Üstelik silah seçenekleri ve seyahat tarafında daha fazlası var.

Eğer oyunu merak ediyorsanız, State of Play’de paylaşılan kapsamlı oynanış görüntülerine buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca silah kullanımı ve yakın dövüşü sergileyen oynanış videosuna buradan erişebilirsiniz.

Tanıtım süreci çok büyük bir etki yaratmasa da, yılın en iddialı oyunlarından biri yolda olabilir. İncelemelerin nasıl şekilleneceğini merakla bekliyoruz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.