Hikaye odaklı bilim kurgu oyunu Star Trek: Resurgence duyuruldu

Eski Telltale Games geliştiricilerinin yeni stüdyosu Dramatic Labs, Star Trek evreninde geçen bir üçüncü şahıs macera oyunu olan Star Trek: Resurgence‘ı duyurdu. Popüler uzay serisini yeni bir macerada deneyimlemek isteyenler için güzel bir sürpriz.

Star Trek: Resurgence, The Next Generation’daki olaylardan sonrasını konu alan interaktif bir hikayeyle gelecek. Oyun, U.S.S. Resolute gemisinin iki mürettebat üyesine odaklanıyor. İkinci Kaptan Jara Rydek ve Mühendislik Mürettebatı Carter Diaz, iki yabancı grup arasındaki savaşı engellemeye çalışacak.

Resurgence, seçimlerin hikayenin sonucunu etkileyeceği bir diyalog ve aksiyon karışımı sunacak. Oyuncular, yeni macerada seriden yeni ve geri dönen karakterlerle etkileşim fırsatı yakalayacak. Yukarıdaki duyuru fragmanında oynanış görüntüleri de yer alıyor.

Dramatic Labs’in yeni projesi, Telltale Games ile The Walking Dead, Batman: The Telltale Series, Game of Thrones ve daha birçok oyun üzerinde çalışmış olan tecrübeli bir ekip tarafından geliştiriliyor. Stüdyonun kurucusu Kevin Bruner, yaptığı basın açıklamasında aşağıdaki ifadelere yer verdi:

“Star Trek hayranları olarak, önemli seçimlerin ve kararların tüm anlatıyı etkileyeceği, oyuncuları aksiyonun tam merkezine koyan bir hikaye hazırlamak bizim için gerçekten bir onur. Epic’in Unreal motoru ve tescilli anlatı motorumuzu kullanarak sıfırdan inşa edilen bu oyun, ekibimizin merak uyandıran, hikaye açısından zengin maceralar yaratmadaki gelişimini gözler önüne seriyor.”

Star Trek: Resurgence, PS5, PS4, Xbox One, Xbox Series X/S ve PC (Epic Games Store aracılığıyla) için 2022’nin İlkbahar aylarında çıkacak. Hikaye odaklı bilim kurgu oyununun çıkış tarihi ve diğer detaylar ortaya çıktığında sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.