Horizon Forbidden West’in yeni makineleri The Game Awards’ta gösterildi

Horizon Forbidden West, The Game Awards etkinliğinde boy gösteren oyunlardan biriydi. Guerrilla Games, yayınladığı yeni fragmanda, oynanış görüntüleri ve ara sahneler eşliğinde yeni makineleri sergiledi.

Aloy’un yeni macerası, ilk oyunda yer almayan birçok makine varyasyonuyla gelecek. Fragman daha önce sergilenen robot mamut Tremortusk ile başlıyor. Ardından ağaca tırmanan maymun benzeri bir makine ve kaplan benzeri yırtıcı bir makine gösteriliyor. Güneş enerjisinden beslenen ve uçan bir makine olan Sunwing de göze çarpan yeni düşmanlardan.

Horizon Forbidden West, su altında da çeşitliliği artırıyor. Görünüşe göre Snapmaw ile birlikte yılan ve dinozor karışımı yeni bir yaratık da olacak. Ayrıca Aloy’un üstüne atlamaya çalışan, ateş püskürten, yuvarlanan makineler ve dev kaplumbağa benzeri bir makine ekrana geliyor. Fragmanın sonunda kobra yılanına benzeyen devasa bir makine gösteriliyor.

Fragmana bakılırsa Aloy’un gardırobuna yeni kıyafetler de eklenecek. Daha önce gösterilen tropik bir kıyafetlerin yanı sıra kırmızı bir kıyafet ve yeni bir şapka da var. Horizon Forbidden West de ilk oyun gibi, ABD’deki çeşitli biyomlarda geçecek gibi görünüyor. Sisli dağlar, berrak mavi okyanus suları, çorak çöller ve daha fazlası gösteriliyor.

Tha Game Awards fragmanı, “Harabelerimizin üzerinde yükselin” sloganıyla sona eriyor. Horizon Forbidden West, 18 Şubat 2022’de PS4 ve PS5 için piyasaya sürülecek. Oyunun sürüm ve fiyat bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.