Star Wars Jedi: Survivor performans sorunları nedeniyle eleştiriliyor

Star Wars Jedi: Survivor sonunda oyunseverlerle buluştu. Ancak devam oyununun PC sürümündeki sorunlar lansmana gölge düşürdü.

Respawn’ın yeni Star Wars oyunu konsollarda oldukça iyi bir performans sergilese de, PC sürümünün performans ve optimizasyon sıkıntılarıyla dolu olduğu bildiriliyor.

EA, Twitter’da yaptığı bir duyuruda durumun farkında olduğunu ve hızlı bir şekilde düzeltmelerin geleceğini açıkladı.

Yayıncı, üst düzey donanıma sahip PC’lerde veya belirli sistemlerde oyuncuların çoğununun sorunlar yaşadığını belirtti.

Aynı zamanda yüksek seviye GPU ve düşük CPU kullanan makinelerde kare kaybı yaşandığını belirtti. Bu sorunlar için bir düzeltme üzerinde çalıştığını ve oyunun performansını yalnızca PC’de değil, tüm platformlarda izlemeye devam edeceğini ekledi.

Respawn ilerleyen haftalarda özellikle PC sürümüne daha fazla eğilecektir. Gelecek güncellemeleri sizlerle paylaşacağız.

Star Wars Jedi: Survivor

Star Wars Jedi: Survivor için ilk gün yaması yayınlandı

Devam oyunu bugün hata düzeltmeleri, performans iyileştirmeleri ve daha fazla erişilebilirlik özelliği içeren bir ilk gün yaması da aldı.

PC oyuncuları, güncellemenin yaklaşık 46.5 GB boyutunda olduğunu ancak önyükleme yapanlarda 128 GB‘a kadar çıkabildiğini bildiriyor.

Oyunda yaşanan sorunlar, Steam incelemelerine de olumsuz yansıdı. Kullanıcılar “Karışık” yorumlar (3600’den fazla yorumda %40 olumlu) yapıyor. Olumsuz incelemelerin çoğu, oyunun PC’deki düşük performans yaşandığını bildiriyor.

Star Wars Jedi: Survivor, PS5, Xbox Series X/S ve PC için çıktı. Oyunun sistem gereksinimlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.