PS Plus abone sayısı güncellendi: Artış devam ediyor

Sony, 2022 mali yılı 4. çeyrek raporunu yayınladı. Konsol devi, PS5 satışlarının yanı sıra PS Plus abonelerinin güncel sayısını paylaştı.

PS Plus, Ocak ayından Mart 2023’ün sonuna kadar süren üç aylık periyotta 1 milyon abone kazandı. Böylece toplam üye sayısı toplam 47.4 milyona yükseldi.

Bu rakam, hizmetin Haziran 2022’de yenilemesinden önceki rakamları ilk kez aştığını gösteriyor. Yine de 2021 3. çeyrekte kaydedilen 48 milyon üyeyi aşamadı.

PlayStation Network, PSN

PlayStation Network’ün aylık aktif kullanıcı sayısı düştü

PlayStation Network’ün aylık aktif kullanıcı sayısı 4 milyon düşüşle 108 milyona geriledi. Yine de bir önceki yıldaki 106 milyona göre arttı.

Sony, aylık aktif kullanıcılarının mali çeyreğin son ayında PSN’de oyun oynayan veya hizmet kullanan tekil hesapların tahmini toplam sayısı olduğunu belirtiyor.

Aylık aktif kullanıcı sayısındaki düşüşe rağmen PS Plus abone sayısının yükselmesi dikkat çekici. Bu, yeni abone sayısında artış olduğuna işaret ediyor.

Hogwarts Legacy, PS5

PS Plus abone sayısındaki artış da büyük ölçüde PS5 satışlarına bağlı. Sony, yılın ilk üç ayında 6.3 milyon adet PS5 sattı. Böylece toplam satışlar 38.3 milyona ulaştı.

Şirketin 2022 mali yılı 4. çeyrek raporunda bildirilen PS5 satış rakamlarına ve konsol üreticisinin yeni hedeflerine buradan göz atabilirsiniz.

Yazılım satışları (PS4 ve PS5) bir önceki yıla göre 2.5 milyon düşüşle 68 milyon adede geriledi. Mali yıl boyunca yazılım satışları da yıldan yıla yüzde 13 düşüşle 264.2 milyona geriledi.

Dijital yazılım satış oranı geçtiğimiz çeyrekte yüzde 71 ve mali yılda yüzde 66 olarak açıklandı. Geçtiğimiz yıl sırasıyla yüzde 70 ve yüzde 67 oranında seyrediyordu.

Bu arada, PS Plus Essential Mayıs 2023 oyunları geçtiğimiz gün duyuruldu. Detayları buradan öğrenebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.