Star Wars: KOTOR remake önümüzdeki 12 ayda gelmeyecek

Embracer Group, Sabre Interactive’i sattığını açıklamasının ardından PS5’e özel Star Wars: Knights of the Old Republic remake’in geleceği merak ediliyordu.

Embracer CEO’su Lars Wingefors anlaşmayı detaylandıran yatırımcı toplantısında, Saber tarafından geliştirildiği konuşulan oyunun Nisan 2025’ten önce gelme ihtimalinin düşük olduğunu ima etti.

Embracer, Sabre anlaşmasının bir parçası olarak önceden duyurulmuş, “büyük bir lisansa dayanan bir AAA oyununun” kontrolünü elinde tutacak. Tahmin etmek çok da zor değil.

Star Wars: Kotor Remake

Star Wars: KOTOR remake’in geleceği ne olacak?

Toplantıda oyunun ismi açıklanmasa da, yatırımcılar Eylül 2021’de duyurulan Star Wars: Knights of the Old Republic Remake olduğu sonucuna vardı.

Wingefors, bir analistin oyununun önümüzdeki 12 ay içinde çıkmasının beklenip beklenmediği sorusuna, “Hayır, bu tür bir oyunun derin bir sevgi ve saygıya ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden tam renk vermemişken, piyasaya sürülmesinin biraz zaman alacağını düşünüyorum.” şeklinde cevap verdi.

Star Wars: KOTOR remake, henüz net olarak belirtilmese de iki şirketin ortak çalışması olmaya devam edecek gibi görünüyor. Bu işin sonu nereye varacak merak ediyorum…

Embracer Group

Bu arada, şu anda geliştirme sürecinde olan ve Embracer’da kalacağı belirtilen diğer 13 oyun şöyle detaylandırıldı:

  • 4A Games’in henüz duyurulmamış bir sonraki AAA oyunu
  • Konsept aşaması devam eden henüz duyurulmamış bir AAA oyun
  • Mevcut bir IP’ye dayanan yeni bir AAA çok oyunculu nişancı oyunu
  • Asmodee IP’sini temel alan yeni bir AA oyunu
  • 34 Big Things’ten sahip olunan bir IP’ye dayanan yeni bir AA oyun
  • Killing Floor 3
  • Teardown (Devam eden geliştirme)
  • Zen Studios, Aspyr ve Tripwire’ın üretimi devam eden oyunları

Önceki raporlar, durma noktasına gelen Star Wars: KOTOR remake’in geliştirme sürecinin Saber Interactive’in satılmasının ardından devam edeceğini bildiriyordu. Gelişmeleri takip edeceğiz.

Stüdyo geliştirme sürecini yönetirken, Embracer yayıncılık haklarını elinde tutacak gibi görünüyor. Aynı örnek, anlaşmaya dahil olması beklenen Metro geliştiricisi 4A Games için de geçerli olacak.

Embracer, Saber’ı 247 milyon dolara (500 milyon dolara çıkabilir) Beacon Interactive bünyesindeki yatırımcılara sattı. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.