Stardew Valley, 40 bin dolarlık ödül havuzuyla espor arenasına giriş yapıyor

Stardew Valley yaratıcısı Eric Barone, oyunu espor dünyasına dahil eden Stardew Valley Cup turnuvasını resmi olarak duyurdu. Böylece rahatlatıcı çiftlik simülatörü artık rekabetçi dünyaya adım atıyor.

Stardew Valley kupasında Sandy’s Candies, Pierree’s Cherry, Pam’s Yams ve Krobus’s Crocuses takımları karşı karşıya gelecek. Dört takım, 4 Eylül’de düzenlenmesi planlanan turnuvada birbirlerine karşı yarışacak ve puan kazanmak için bazı görevleri tamamlayacak. Kupanın ödül havuzu 40 bin dolar olarak açıklandı.

Turnuva, oyunla ilgili içerikler üreten YouTube kullanıcısı Unsurpassable Z ile koordinasyon içinde yürütülüyor. YouTuber, yayınladığı bir videoda takımların yarışmada tamamlaması gereken yüzlerce farklı mücadelenin bir listesini çıkardıklarını açıkladı. Takımlar tamamlanan her bir zorluk için değişken puanlar kazanacak. Takımların her biri, turnuva boyunca mümkün olduğu kadar çok puan toplamak için anda rekabet edecek.

Stardew Valley Cup’taki zorluklar, topluluk merkezindeki görevleri tamamlamaktan Kafatası Mağarası’nda 100. kata ulaşmaya kadar uzanıyor. Takımların her birine mücadele listesine karşı strateji geliştirmeleri iki haftalık bir süre verildi. Unsurpassable Z, yarışmaya ekiplerin önceden bilmeyecekleri beş zorluk daha ekleneceğini belirtti. Oyuncuların bilinmeyen görevler için olası acil durum planlarını gözden geçirmeleri gerekecek.

Stardew Valley’in popülaritesi göz önüne alındığında, sevilen çiftlik simülatörü için resmi bir turnuva duyurulması sürpriz olmadı. Daha önce PC, mobil ve konsollara çıkan oyunun bu yılın başlarında bir masa oyunu piyasaya sürülmüştü.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.