Dying Light 2 Stay Human’ın yeni oynanış fragmanı yayınlandı

Geliştirici Techland, Xbox’ın Gamescom 2021 canlı yayınını Dying Light 2 Stay Human fragmanıyla açarak stüdyonun açık dünya RPG oyununa eklediği yeni dövüş ve platform yeteneklerini sergiledi. Yaklaşık üç dakikalık video, devam oyununun ne kadar kapsamlı olduğuna dair fikir veriyor.

Fragman daha çok Aiden Caldwell‘ın platform becerilerine, dövüş mekaniklerine ve Dying Light 2 dünyasından manzaralara odaklanıyor. Görüntülerde kahramanımız kanca kullanarak, ip üstünde uzun mesafe katederek, duvarlarda koşarak veya tırmanarak engelleri aşıyor. Ayrıca yüksek atlayışlarda paraşüt kullanıyor ve bu mekaniği kancayla birleştirerek düşmanların tepesine çöküyor.

Dying Light 2’nin yeni oynanış fragmanı, zırhlı adamlardan zombilere kadar çeşitli düşman türlerinine de ışık tutuyor. Özellikle dövüş sahnelerindeki hareketler bir sinematik gibi oldukça havalı görünüyor. Adeta birinci şahıs bakış açısından Arkham oyunu oynuyormuş gibi hissettiriyor. Öte yandan fragmanın açılışında Aiden’ın karşısına devasa bir boss çıkıyor. Ancak bu yaratıkla nasıl başa çıktığını göremiyoruz.

Dying Light 2 oynanış fragmanı:

Techland, fragmanın yanı sıra Dying Light 2 Stay Human hakkında bazı yeni bilgiler de sundu. Stüdyo, devam oyununun Dying Light’tan iki kat daha fazla parkur hareketi içerdiğini belirtti. Ayrıca binalar artık daha yüksek ve dövüş hareketleri, oyunculara daha akıcı bir deneyim vermek geliştirildi. Savaş ve parkur arasındaki bağlantılar, Dying Light 2’nin en önemli özelliği gibi görünüyor.

Stüdyo, Aiden’ın hareket setinin ilk oyunun kahramanı Kyle Crane’den daha geniş olması sayesinde oyuncuların daha fazla yeteneğe sahip olacaklarını söyledi. Fragmanda görüldüğü üzere havadan saldırılar, deneyimin önemli bir parçası olacak. Böylece düşmanları şaşırtmak ve alt etmek için daha fazla seçeneğe sahip olacağız. Elbette parkur becerilerinin fazla olması da saldırılarda ihtimalleri artıracak.

Dying Light 2 Stay Human, 7 Aralık‘ta PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S ve PC için gelecek. Oyunun yeni nesil konsollarda sunacağı kalite ve performans modları hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca oyunda yer alacak düşman türlerine ışık tutan oynanış görüntülerini buradan izleyebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.