Starfield’ın ilk hikaye genişlemesi Shattered Space bu sonbaharda gelecek

Bethesda, Starfield’ın Shattered Space adlı ilk hikaye genişlemesinin bu sonbaharda oyuncularla buluşacağını doğruladı.

Oyunun yönetmeni Todd Howard geçtiğimiz Pazartesi günü Kinda Funny Games ile yaptığı röportajda oyuna gelecek yeni özellikleri tartışırken DLC’nin ne zaman yayınlanacağına ışık tuttu.

Net bir yayın tarihi vermeyen Howard, “Shattered Space sonbaharda ama Starfield için çok yakında büyük bir güncellememiz olacak. Pek çok şey var… Haritayı yeniden düzenledik, dolayısıyla şehir haritasında bazı değişiklikler var” dedi.

Starfield, Xbox

Starfield: Shattered Space neler getirecek?

Shattered Space genişlemesi, daha Starfield piyasaya sürülmeden önce duyuruldu ve oyunun daha pahalı olan Premium sürümüne dahil edildi.

Bethesda Aralık ayında yaptığı açıklamada merakla beklenen genişlemenin yeni hikaye içeriğinin yanı sıra yeni yerler, yeni ekipmanlar ve çok daha fazlasını içereceğini belirtmişti.

Ayrıca Starfield için yaklaşık her altı haftada bir yeni özellikler ve düzeltmeler sunmayı planladığını da ortaya koymuştu. Geliştiriciler özellikle sıkça talep edilen grafik özelliklerini getirdi.

Howard, bir sonraki güncellemenin bu hafta duyurulacağını ve daha sonra Steam betasına geleceğini belirtti. İçinde gemi yapımı için de harika şeyler olduğunu söyledi.

Bethesda şu sıralar bir sonraki Fallout oyununun geliştirme sürecini hızlandırma derdinde. Amazon dizisinin büyük ilgi görmesiyle birlikte Xbox, serinin yeni oyununu en kısa zamanda getirmek istiyor.

Fallout 5’in önünde daha yıllar var. Yeni oyunun The Elder Scrolls 6’dan sonra geleceği ve bu sürecin 2030’lara kadar sürebileceği bildiriliyordu.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.