Starfield, Xbox Series X’te 60 fps modu dahil çeşitli yenilikler alıyor

Bethesda, yeni performans modu seçeneği, iyileştirilmiş yüzey haritaları ve daha fazlasını içeren bir sonraki Starfield güncellemesinin ayrıntılarını paylaştı.

Tüm oyunculara 15 Mayıs’ta sunulması planlanan ve şu anda Steam Beta’da mevcut olan 1.11.33 Güncellemesi, 60 fps modunun yanı sıra oyunun çıkışından bu yana talep edilen ayrıntılı yüzey haritalarını içeriyor.

Starfield

Bu haritalar, uzak konumlar da dahil olmak üzere bir bölgedeki her geometri parçasını gösteriyor. Artık büyük şehirlerdeki mağazalar, görev yerleri ve daha fazlası gibi önemli konumların yer işaretleri de görülebilecek.

Artık oyunun en yüksek zorluk ayarı olacak Extreme zorluk seviyesi de gelecek. Ayrıca oyuncular artık gemilerinin iç mekanlarını da özelleştirebilecekler. Buna dekoratif eşyaların konumunun değiştirilmesi de dahil.

Starfield, sistem gereksinimleri

Starfield, grafik seçenekleri tarafında neler vadediyor?

Performans moduna geri dönecek olursak, Starfield, performans modunda 60 fps hedefleyecek. VRR ekrana sahip kullanıcılar için 40 fps seçeneği de mevcut olacak.

Artık VRR destekli ekranlarda 30, 40, 60 veya limitsiz kare hızı seçebileceksiniz. 120Hz çalışan bir VRR ekranınız yoksa yine de 30 veya 60 fps arasından seçim yapabileceksiniz. VRR olmayan bir ekranda 60 seçildiğinde zaman zaman ekran yırtılması meydana gelebilir.

Öte yandan kare hızı hedefini korumaya çalışırken, Görseller ve Performans arasında öncelik verebileceksiniz. Bethesda, 60 veya üzeri bir kare hızı hedefi seçiyorsanız bunu Performans olarak değiştirmenizi öneriyor.

Starfield

Starfield oynarken Görsellere öncelik vermek, özel efektler, ışıklandırma ve kalabalıklar için tüm ayrıntıları korurken, en yüksek çözünürlüğü korumaya çalışıyor.

Performans tarafı ise özel efektler, aydınlatma ve kalabalıklar için dahili çözünürlüğü ve ayrıntıyı azaltıyor. Her iki mod da sahneler veya aksiyon ağırlaştığında çözünürlüğü dinamik olarak ayarlayabiliyor.

Starfield

Modlar arasında geçiş yaparken, sistem yeni moda yetişmeye çalıştığı için aydınlatmanın kısa süreliğine değiştiğini göreceksiniz.

Son olarak, Bethesda’nın oyunun ilk kara aracı üzerinde çalıştığı da doğrulandı. Bir sonraki Starfield güncellemesinin yama notlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Bu arada Starfield’ın Shattered Space adlı ilk hikaye genişlemesi bu sonbaharda oyuncularla buluşacak. Detaylar büyük ölçüde perde arkasında.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.