Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin’in çıkış tarihi duyuruldu

Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin, aksiyon odaklı bağımsız bir Final Fantasy 1 oyunu olarak 18 Mart 2022‘de piyasaya sürülecek. Tokyo Game Show 2021 (TGS 2021) sırasında oyunun hikaye fragmanı da yayınladı.

Oynanış görüntülerinin de yer aldığı yeni fragman, oyunun ana karakteri Jack’in bir şekilde Final Fantasy 1’in ana karakteri Garland ile ilişkili olduğunu doğruladı. Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin için çok oyunculu özellikleri içeren, PS5 ve Xbox Series X/S konsollarına özel ikinci bir demo yayınlandı.

Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin Trial Version 2 yayınlandı

Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin Trial Version 2 adlı demo sürümü bugün yayınlandı. Böylece oyuncular, 11 Ekim TSİ 17:59‘a kadar oyunu deneyebilecekler.

Yeni demo sürümü, ilk deneme sürümündeki içeriklerin yanı sıra yeni bir oynanabilir bölge ve çok oyunculu özellikleri içeriyor. Aynı zamanda Square Enix’in daha fazla değişiklik yapmak için oyuncuların fikrine başvuracağı bir anket de var. Anket süresi için son tarih 18 Ekim olarak belirlendi.

İlk olarak bu yılın başlarında duyurulan Final Fantasy Origin, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S ve PC için gelecek. Oyun, Nioh serisinin arkasındaki Team Ninja tarafından geliştiriliyor. Oyun, Final Fantasy 1’in yan ürünü ve doğrudan bir devam oyunu değil.

Yapımcı Tetsuya Nomura, “Oyun FF1’den ilham aldı. Hikayenin geçtiği yer de FF1’e dayalı. Işığın Savaşçıları nereden geldi ve onlar kim? Bu, FF1’in sonunda öğrenendiğiniz bir şey. Jack ve arkadaşları da aynı yolda yabancı. Jack ve arkadaşları kim? Onlar Işığın Savaşçıları mı? Bunlar hikayenin ana temaları olacak ve dolayısıyla hikayede yabancılar olarak tasvir ediliyorlar.” sözleriyle oyunu tanımlamıştı.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.