Demon’s Souls sadece PS5’te 1.4 milyondan fazla sattı

Bluepoint Games’in PS5 için yeniden geliştirdiği Demon’s Souls, sadece yeni nesil konsolda 1.4 milyondan fazla kopya sattı. Böylece aksiyon RPG oyununun toplam satışları, orijinal sürümüyle birlikte tüm platformlarda 2 milyonu aştı.

FromSoftware, Demon’s Souls’u Japonya’daki ticaret fuarlarında ilk kez tanıttığında olumsuz tepkilerle karşılanmıştı. Daha sonra dönemin Sony başkanı Shuhei Yoshida, oyunu iki saat oynadıktan sonra “inanılmaz derecede kötü” olarak nitelendirmişti.

Sony, oyunu tamamen ticari bir başarısızlık olmasını bekleyerek Japonya dışında yayınladı. Ancak Kuzey Amerika yayıncısı ATLUS ve Avrupa yayıncısı Bandai Namco farklı hissettiler. Demon’s Souls, olumlu yorumlarla dilden dile yayılması ve yayıncıların başarılı pazarlama stratejileri sayesinde Avrupa ve Kuzey Amerika’da tahmin edilenden çok daha iyi satış yaptı.

Demon’s Souls, Sony’nin beklentilerini karşıladı

Demon's Souls

Demon’s Souls remake sürümünün başarılı olması bekleniyordu ve sonuç olarak beklentileri karşıladı. Sony, oyunun 19 Eylül 2021 itibarıyla sadece PS5’te 1.4 milyondan fazla kopya sattığını açıkladı. Bu rakamlara, yeni nesil konsolun lansman oyunu olarak piyasaya sürüldüğü 12 Kasım 2020 tarihinden bu yana geçen yaklaşık 10 ayda ulaşıldı.

Sony daha önce Demon’s Souls’un daha geniş bir kitleye ulaşmak için PC’ye gelebileceğine dair iddialarını reddetmişti. Ancak son zamanlarda GeForce Now veritabanından elde edilen sızıntılar, PC sürümünün hâlâ olasılıklar arasında yer aldığına işaret ediyor. Belki de şirket, popüler serilerini feda etmek yerine Demon’s Souls’un PC sürümünü çıkarabilir.

Konsol devi, Bluepoint Games’i Demon’s Souls remake, Uncharted: The Nathan Drake Collection, Gravity Rush’ın PS4 remaster’ları ve Shadow of the Colossus remake gibi başarılı projelerin ardından satın aldı. Stüdyo şu anda remaster veya remake olmayan orijinal bir oyun üzerinde çalışıyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.