Suicide Squad: Kill the Justice League, Epic Games Store’da yine ertelendi

Suicide Squad: Kill the Justice League, Epic Games Store’da bir kez daha ertelendi. Oyunun normalde bugün çıkması planlanıyordu.

Rocksteady tarafından geliştirilen Suicide Squad’ın başlangıçta 2022’de piyasaya sürülmesi planlanıyordu. Ancak ertelemelerin ardından 2 Şubat’ta PS5, Xbox Series X/S ve Steam’e çıktı.

Üçüncü şahıs aksiyon nişancı oyunu, Epic Games mağazasına zaten gecikmeli olarak 5 Mart’ta gelecekti. Maalesef bu tarafta bir erteleme duyurusu daha geldi…

Suicide Squad, Epic mağazasında yaklaşık 3 hafta daha ertelendi

Suicide Squad: Kill the Justice League’in resmi Twitter/X hesabından yapılan duyuruda, oyunun Epic mağazasındaki yeni çıkış tarihi 26 Mart 2024 olarak belirtildi.

Rocksteady ve WB Games topluluğa sabır gösterdikleri için teşekkür etse de, erteleme kararının sebebini açıklamadı. Gerçi artık oyuncular için bir önemi olur mu? Bilemiyoruz…

Bu arada Joker karakterini de içeren 1. sezonunun 28 Mart’ta yayınlanacağı açıklandı. En azından Epic kullanıcıları ilk sezonu kaçırmayacak.

Suicide Squad, Kill the Justice League, kostümler

Suicide Squad’ın gidişatı iyi görünmüyor

Suicide Squad, tanıtımlardaki canlı hizmet vurgusu, sürekli çevrimiçi bağlantı gerektirmesi ve erken erişimde çıkan sorunlar nedeniyle oyuncuların sırt çevirdiği bir oyun haline geldi.

Steam’deki eş zamanlı oyuncu sayısı en yüksek 13 bin dolaylarını gördü. Şu anda oyunda 200 kişi var ve gün içinde tavan yaptığında bile 500’ü geçemiyor. Bir canlı hizmet oyunu için oldukça kötü bir gidişat.

Suicide Squad: Kill the Justice League’in Metacritic puanı 60 olmasına rağmen Steam’deki kullanıcı yorumları çoğunlukla olumlu. Yine de oyuncu sayısına bakılırsa, satışların beklentilerin altında kaldığı kesin.

Suicide Squad: Kill the Justice League

Hal böyle olunca oyunun ticari performansı, yayıncı WB Games’i memnun etmedi. Halbuki yayıncı, elindeki büyük markaları canlı hizmet oyunlarına çevirmek istiyordu. Eh, kendi düşen ağlamaz.

Umuyorum ki, bu hikayede yanan Batman Arkham geliştiricisi Rocksteady olmaz. Günümüzde oyun şirketleri gelirleri yükseltme umuduyla canlı hizmetin büyüsüne kapılıp geliştiricilere istemedikleri şeyler yaptırabiliyor…

Suicide Squad: Kill the Justice League’in oynadınız mı? Sizce oyundaki eksikler ve yanlışlar neler? Yorumlarda görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.