Warner Bros.’a göre Suicide Squad: Kill the Justice League beklentilerin altında kaldı

Suicide Squad: Kill the Justice League, Warner Bros. Discovery’nin beklentilerini karşılayamadı. Düşük oyuncu sayılarının ardından böyle bir yorum sürpriz olmadı.

WB Discovery’nin CFO’su Gunnar Wiedenfels, şirketin Cuma günkü 4. çeyrek gelir toplantısı sırasında üçüncü şahıs aksiyon nişancı oyununun performansı hakkında kısa bir güncelleme yaptı.

Wiedenfels, Hogwarts Legacy’nin ticari başarısının ardından Suicide Squad’ın hayal kırıklığı yaratan performansını şöyle özetledi:

“Son derece olumlu olan mali etkisinin en büyük bölümünü ilk çeyrekte gören Hogwarts Legacy’nin geçen yılın Şubat ayındaki lansmanının ilk yılını geride bırakıyoruz. Bu yıl, 2024’teki en önemli video oyunlarımızdan biri olan Suicide Squad, çeyreğin başlarında piyasaya sürüldüğünden bu yana beklentilerimizin gerisinde kaldı ve oyun işimizi ilk çeyrekte yıldan yıla zorlu bir rekabete soktu.”

Suicide Squad, Kill the Justice League

Suicide Squad: Kill the Justice League eleştirilere karşılık veremedi

Suicide Squad, özellikle sürekli internet bağlantısı gerektirmesi ve canlı hizmet bileşenleri nedeniyle tanıtım sürecinden beri eleştiri topluyordu.

Ardından erken erişim gününde yaşanan sunucu sorunları ve oyunun ilk girişte otomatik olarak tamamlanmasına neden olan bir hata tuz biber oldu. WB Games, oyunculara para iadesi yaparak durumu kurtarmaya çalıştı.

Görünüşe göre oyuncuların tepkisi durulmadı. Steam’de en yüksek 13.459 eş zamanlı oyuncuya ulaşabildi. Bu performansıyla büyük bir başarısızlık olarak görülen Marvel’s Avengers’ın bile gerisinde kaldı

Suicide Squad: Kill the Justice League

Batman Arkham serisinin arkasındaki Rocksteady Studios tarafından geliştirilen Suicide Squad, eleştirmenlerde de beklediğini alamadı. Metacritic‘te 60 (konsollar) ve 63 (PC) puana ulaşabildi.

Stüdyo, oyunun ücretsiz sezonluk içeriğinin Mart ayından itibaren Joker ile başlayarak farklı DC karakterleri etrafında şekilleneceğini doğruladı. Detaylar netleştiğinde sizlerle paylaşacağız.

Peki siz Suicide Squad’ın başarısızlığını nasıl yorumluyorsunuz? Hayranlar oyuna haksızlık mı etti, yoksa hakedilmiş bir sonuç mu oldu? Yorumlarda buluşalım.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.