Take-Two Interactive, GTA 6 için 2025 mali yılına işaret etti

GTA 6 şimdiye kadar çıkış tarihine dair birçok söylentiyle gündeme geldi. Take-Two Interactive sonunda oyunun ne zaman geleceğine dair önemli bir ipucu verdi.

Take-Two Interactive CEO’su Strauss Zelnick, Nisan 2024’te başlayıp Mart 2025’te sona erecek olan 2025 mali yılında birkaç çığır açan oyun piyasaya sürmeye hazırlandığını söyledi.

Zelnick raporda herhangi bir oyun ismi vermedi ancak listede büyük olasılıkla GTA 6 da var. Çünkü şirket, belirtilen tarihler arasında 8 milyar dolar gelir ve 1 milyar dolar kâr gelir elde etmeyi hedefliyor.

Belirtilen rakamlar kesinlikle GTA oyunlarının ulaşabileceği bir seviye. Elimizde net bir tarih olmasa da GTA 6 önümüzdeki 1-2 sene içinde gelecek gibi görünüyor.

GTA 5, araç çağırma hileleri

GTA 5 satışları 180 milyon kopyayı aştı

Take-Two raporunda GTA 5’in satış rakamlarını da güncelledi. Yıllara meydan okuyan efsane 180 milyondan fazla sattı ve 1 milyar dolarlık perakende satış geliri elde etti.

GTA 5, son on yılın en çok satan oyunu konumunda. Sony tarafından her ay düzenli olarak açıklanan PS Store satışlarında da genel olarak üst sıralarda yer alıyor.

İlk olarak 2013 yılında oyuncularla buluşan bir oyun için olağanüstü bir başarı. Ancan hayranlar haklı olarak artık yeni bir oyun görmek istiyor.

Geçtiğimiz yıl büyük bir sızıntıyla heyecan yaratan GTA 6 muhtemelen 2025 mali yılında piyasaya sürülecek. Gelişmeleri takip edeceğiz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.