Mortal Kombat 1 duyuruldu: Çıkış tarihi ve sürümler belli oldu

Mortal Kombat 1 sonunda resmi olarak duyuruldu. Serinin yeniden başlatılacağı bir süredir NetherRealm tanıtımlarından anlaşılıyordu.

Merakla beklenen yeni oyunun duyurusu fragman eşliğinde yapıldı. Videoda oynanış görüntüleri yer almasa da elimizde artık çıkış tarihi ve platformlar var.

Mortal Kombat 1, PS5, Xbox Series X/S, PC ve Nintendo Switch için 19 Eylül 2023‘te çıkacak. Resmi duyuru fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Mortal Kombat 1 fragmanında Liu Kang, Kung Lao, Raiden, Shang Tsung, Sub-Zero, Scorpion, Mileena ve Kitana göründü. Ayrıca Johnny Cage’den de bahsedildi.

Görüntüler, sinematik dövüş sahneleri, Fatality’ler ve hikaye hakkında çok kısa bir ön izleme olarak geldi. Oyunda partner karakterle yardım çağırabildiğiniz Kameo Fighters da olacak. Bunlar, ana dövüşçülerden ayrı olarak seçilecek.

Öte yandan son birkaç NetherRealm oyununda olduğu gibi çevrimiçi oyunda rollback netcode desteği olacak. Böylece maçlarda daha akıcı bir deneyim sunulacak.

Mortal Kombat 1

Mortal Kombat 1 – Ön sipariş ve sürümler

Standart sürüm (60 dolar) dışındaki daha pahalı iki sürümü satın alanlar oyuna 14 Eylül’de erişebilecekler. Ön sipariş verenler için Ağustos ayında PS5 ve Xbox Series X/S için bir beta düzenlenecek.

Ön sipariş bonusu olarak oynanabilir bir kötü adam geleneği Shang Tsung ile devam edecek. Bu, Mortal Kombat X (Goro) ile başlayan, Injustice 2 (Brainiac) ve Mortal Kombat 11 (Shao Khan) ile devam eden bir gelenek.

Mortal Kombat 1 için ön siparişler 19 Mayıs tarihinde açılacak. Premium Edition (110 dolar), Kombat Pack ve oyun içi para birimi olan 1.250 Dragon Krystals’a sahip olacak.

Kombat Pack, altı yeni dövüşçü, beş Kameo Fighter ve Johnny Cage için Jean-Claude Van Damme görünümü içerecek. Mortal Kombat başlangıçta bir Van Damme oyunu olarak gelmişti.

Son olarak Kollector’s Edition (250 dolar), yalnızca PS5 ve Xbox Series X/S için gelen bir fiziksel sürüm olacak. Ek olarak COARSE’den 16.5 inçlik bir Liu Kang heykeli, kostümü, üç özel sanat baskısı ve 2.700 Dragon Krystals içerecek.

Mortal Kombat 1’e dair daha fazlası açıklandığında ve oynanış görüntüleri geldiğinde sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

1 yorum
  1. Kaya diyor

    Türkiye de ön sipariş neden veremiyoruz

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.