Tencent’ın Elden Ring mobil oyunu üzerinde çalıştığı bildiriliyor

Çinli eğlence devi Tencent, Elden Ring mobil oyunu geliştiriyor olabilir. Oyunun Genshin Impact’ten ilham aldığı bildiriliyor.

Reuters‘ın raporuna göre Elden Ring geliştiricisi FromSoftware’in %16 hissesine sahip olan Tencent, aynı zamanda oyunun lisans sahibi ve bir süredir mobil sürümün prototipi üzerinde çalışıyor.

Şirket, Hoyoverse’in açık dünya aksiyon RPG oyunu Genshin Impact’ten ilham alarak Elden Ring’in uygulama içi satın alımlara sahip oynaması ücretsiz bir mobil sürümünü yapmak istiyor.

Elden Ring

Elden Ring, oyun dünyasının unutulmazları arasına girdi

Elden Ring, Şubat 2022’de PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One ve PC için çıktı. Aynı yıl defalarca Yılın Oyunu ödülünü layık görüldü.

Aksiyon RPG oyunu, kazandığı ödüllere The Last of Us Part 2’yi geçerek rekor kırmıştı. 2023’e girildiğinde 400’den fazla Yılın Oyunu ödülü vardı. Stüdyoda ödüllere özel bir oda yapmak zorunda kalmış olabilirler.

Yayıncı Bandai Namco, 2022’ye damga vuran oyunun yıl dönümüne günler kala yaptığı duyuruda, satışların 20 milyon kopyaya ulaştığını duyurmuştu.

Elden Ring, Shadow of the Erdtree, DLC, genişleme

Yıl dönümünden kısa süre sonra da Shadow of the Erdtree DLC’si duyuruldu, ancak merakla beklenen genişlemeyle ilgili hâlâ herhangi bir tanıtım yapılmadı.

Baş yapımcı Yasuhiro Kitao, detaya girmeden genişlemeyi Bloodborne’un The Old Hunters DLC’sine benzetti. Ayrıca çıkış tarihinin biraz uzakta olduğunu söyledi.

FromSoftware ve Tencent, mobil oyun hakkında kendilerine ulaşan Reuters’a yanıt vermedi. Gelişmeleri takip edeceğiz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.