Ubisoft, The Division Heartland ve Prince of Persia: The Sands of Time Remake’i erteledi

Ubisoft, mali yılın ilk yarısına dair finansal sonuçlarını açıkladı ve önümüzdeki mali yılda piyasaya sürülmesi planlanan oyunlar ortaya çıktı. Raporda, Tom Clancy’s The Division Heartland ve Prince of Persia: The Sands of Time Remake‘in ertelendiği ortaya çıktı.

Ubisoft, Mayıs ayındaki bir önceki mali raporunda, The Division Heartland’in Mart 2022’nin sonundan önce piyasaya sürülmesini planladı. Program yeniden düzenlendi ve oyunun Nisan 2022 ile Mart 2023 arasındaki mali yılda geleceği belirtildi. Gecikmenin nedeni bilinmiyor ancak pandeminin ardından ertelenen oyunlara alışır olduk. Ubisoft Massive, hafta başında The Division 2 için planladığı yeni içerikleri de ertelemişti.

Prince of Persia: The Sands of Time Remake yine hedefi tutturamadı

Prince of Persia, The Sands of Time Remake

Prince of Persia: The Sands of Time Remake, geliştirme sürecinde çıkmaza girmiş gibi görünüyor. Oyun başlangıçta Ocak ayında piyasaya sürülecekti ancak Mart ayına ertelendi. Ardından Ocak ve Mart 2022 arasındaki mevcut mali yıla ertelendi. Yeniden geliştirilen klasik, şimdi üçüncü kez ertelendi ve The Division Heartland gibi önümüzdeki mali yıla kaldı. Geliştirici Ubisoft India, hayranlara güven vermek için bir açıklama yayınladı.

Geliştirici, Prince of Persia Twitter Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Prince of Persia: The Sands of Time Remake’in gelişiminin hâlâ devam ettiğini vurgulayarak, hayranlara sabrı ve desteği için teşekkür etti. Ayrıca hayranları sürecin ilerleyişi hakkında bilgilendireceğini belirtti.

Rocksmith+, Eylül ayında ekibin kapalı betadan gelen kullanıcı geri bildirimlerini dahil edebilmesi için 2022 yılına ertelenmişti. Öte yandan Avatar: Frontiers of Pandora‘nın da önümüzdeki yıl çıkması bekleniyor. Yıllardır bir türlü göremediğimiz Skull & Bones da önümüzdeki mali yıla (artık hiç inandırıcı gelmese de) ertelenen oyunlardan biri. Son olarak yine aynı dönemde Mario + Rabbids: Sparks of Hope Nintendo Switch’e gelecek.

Eğer Ubisoft hedeflerinden eminse, önümüzdeki mali yılda oyun furyası yaşanacak. Yine de umutlarınızı yüksek tutmamakta fayda var.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.