The Game Awards 2021, 85 milyon izleyiciyle yeni bir rekor kırdı

Oyun etkinlikleri son yıllarda yükselişini sürdürürken, pandemi süreci de izlenme sayılarının artışında önemli rol oynadı. The Game Awards 2021 etkinliğinin izleyici sayıları açıklandı ve gösteri, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da izlenme rekoru kırdı.

The Game Awards 2021, tüm akışlarda 85 milyon tekil izleyiciyle yeni bir rekor kırdı. Bu, geçtiğimiz yıla göre 2 milyonluk bir artış demek. Ödül etkinliği, 9 Aralık’ta Twitch, Facebook Live, YouTube ve Twitter gbi popüler kanallar dahil olmak üzere 30’dan fazla küresel platformda canlı olarak yayınlanmıştı.

Resmi basın açıklamasına göre The Game Awards 2021, gönderilen 1.6 milyon tweet ile sosyal medya paylaşımlarında da rekor kırdı. Etkinlik, yayınlandığı gün Twitter’da bir numaralı trend konusuydu. Platformda art arda sekizinci yılında bir numaraya ulaştı ve dünya çapındaki en iyi 30 trendin 11’ini içeriyordu.

Twitch, resmi kanallar ve kayıtlı ortak yayıncılarla 3.35 milyon benzersiz izleyiciyle katkıda bulundu. YouTube yayını 1.75 milyonun üzerinde toplam izlenme saatiyle, izlenme süresinde yeni bir rekor kırdı. Ayrıca kullanıcı oyları da 23.2 milyonla yeni rekoru belirledi.

The Game Awards, ilk olarak 2014 yılında başladı. İlk yılında 1.9 milyon izleyiciyle açılış yaptı. Ardından 2017’de 11.5 milyon ile çift haneli rakamlara ulaşmayı başardı. Sonraki yıllarda 26 milyon, 45 milyon ve 2020 yılında 83 milyon izleyici çekti. Oyun etkinlikleri, sektörün hızlı yükselişiyle birlikte son yıllarda popülerliğini artırmaya başladı.

The Game Awards’ta Yılın Oyunu ödülünü bu yıl It Takes Two kazandı. Ödül etkinliğinde kategorilere göre kazananları buradan öğrenebilirsiniz. Ayrıca Wonder Woman, Alan Wake 2, Star Wars Eclipse, Star Trek: Resurgence, Sonic Frontiers ve daha birçok yeni oyun duyuruldu.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.