The Game Awards 2021 etkinliğinde 40-50 oyun gösterilecek

The Game Awards 2021 etkinliği sadece yılın en iyi oyunlarını ödüllendirmekle kalmayacak, aynı zamanda yeni oyunların ve güncellemelerin duyurulacağı bir gösteri olacak. Organizatör Geoff Keighley, Epic Games web sitesinde yayınlanan yeni bir röportajda, etkinlikte 40-50 oyunun görüneceğini belirtti.

Keighley, etkinlikte yer alacak oyunlar hakkında herhangi bir açıklama yapmadı ancak birçoğunun 2022 ve 2023‘te çıkacak oyunlar olacağını söyledi. Yeni oyun duyurularının sayısı da çift haneli olacak. Ayrıca The Game Awards 2021, oyunların PS5 ve Xbox Series X/S konsollarında neler yapabileceğine daha derin bir bakış sağlayacak.

The Game Awards, yeni neslin geleceğine ışık tutacak

PS5, Xbox Series X, kontrol cihazlari

Keighley, “Hâlâ PS5 ve Xbox Series X’te yapılabilecek şeyleri sadece yüzeysel olarak gördüğümüzü hissediyorum, bu yüzden gösteride gerçekten oldukça çarpıcı şeyler göreceğinizi düşünüyorum. İnsanlara bu sektörün en iyilerinin hala gelmediğini hatırlatacak oyunların görüntülerini göreceğiz.” dedi.

Keighley, The Game Awards’un metaverse ile gelişebileceğini ve bu sayede insanların etkinliği Fortnite ve Core gibi oyunların içinde izleyebileceğini söyledi. Keighley, 2026 yılına bu tarz global etkinlikleri standart bir video yayını aracılığıyla tüketmek yerine sanal bir dünyada daha fazla insanın izleyeceğini düşünüyor.

The Game Awards 2021, 9 Aralık Perşembe günü Los Angeles’tan canlı olarak gerçekleştirilecek. Etkinliğe katılacak yayıncıların ve duyurulacak oyunların listesi açıklandığında sizlerle paylaşacağız. Ayrıca ödüllere aday olacak oyunları ve kazananları da bildireceğiz. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.