Bethesda, Fallout 5 için yeşil ışık yaktı ancak gelişi yıllar sürecek

Bethesda Game Studio başkanı Todd Howard, stüdyonun Fallout 5 için fikri olduğunu ancak şu anda Starfield ve Elder Scrolls 6 gibi diğer oyunlar üzerinde sıkı bir şekilde çalıştıklarını açıkladı. Yeni Fallout oyununun gelişi biraz uzun sürecek gibi görünüyor.

IGN‘e konuşan Howard, geliştirme programı hakkında yorum yapamasa da, stüdyonun genel olarak bir oyunun yapım öncesi aşamasında yaklaşık iki yıl geçirdiğini açıkladı. Yani Fallout 5, muhtemelen önümüzdeki birkaç yıl boyunca gelmeyecek.

Röportajda Microsoft’un Bethesda’yı satın almasına da değindi. Anlaşmanın Bethesda’nın bir sonraki Fallout oyununu başka bir stüdyoya devretmesine izin verip vermeyeceği sorulduğunda, Howard bu fikre pek hevesli görünmedi:

“Anlamıyorum… Bakın, Fallout burada gerçekten bizim DNA’mızın bir parçası. Zaman zaman başka insanlarla da çalıştık, ne olacağını söyleyemem. Fallout 5 için henüz yolun başındayız. Yaptığımız işi hızlandırmanın bir yolunu bulmak isterdim, ancak gerçekten ne olacağını söyleyemem.”

Fallout 4, Dogmeat, River

Fallout 5 için şu anda sadece oyunun dayandığı temelleri, mekanikleri, hedef demografiyi ve genel vizyonu özetleyen bir belge hazırlandı. Yani ortada bir fikir var ancak geliştirme süreci henüz başlamadı. Bu nedenle uzun bir süre daha ana serinin yeni oyunu hakkında detay gelmeyecektir. Öte yandan Starfield önümüzdeki yıl gelecek ve Elder Scrolls 6 henüz erken geliştirme aşamasında.

Bethesda’nın yapım öncesinde 2 yıl geçirdiği ve geliştirme sürecinin yaklaşık 12-24 ay aldığı düşünüldüğünde, Fallout 5’i en az 4-5 yıl göremeyebiliriz. Ayrıca yeni oyunu PlayStation oyuncularının oynayıp oynayamayacağı da belirsiz. Daha önce, Starfield ve Elder Scrolls 6’nın Xbox’a özel olacağı iddia edilmişti.

Fallout serisinin devam oyunu hakkında gelecek tüm haberleri ve duyuruları sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.