The Last of Us evreninden ilham alan kısa film: Stray

The Last of Us, HBO tarafından diziye uyarlansa da, beyaz perdeye gelmesi heyecan verici bir film serisini başlatabilirdi. 40’tan fazla film yapımcısı, oyuncu ve VFX sanatçısından oluşan bir ekip, The Last of Us’tan ilham alan 7 dakikalık bir kısa film yayınladı ve oldukça başarılı bir sonuç ortaya çıkardı.

‘Stray’ isimli film, kıyamet sonrası dünyada Santa Monica İskelesi‘ne ulaşma umuduyla acımasız bir yolculuğa çıkan iki insanın hikayesini anlatıyor. Filmin senaryosu, oyunun hikayesinden oldukça farklı ve The Last of Us evreninin kasvetini, tanıdık zombilerle birleştiriyor. Kısa film, bol aksiyon içeren sahnelerin ardından ikiliden birinin enfekte olmasıyla duygusal bir sona ulaşıyor.

The Last of Us kısa filmi: Stray

Yapılan açıklamaya göre Stray, daha önce Godzilla vs Kong ve Star Wars IX: Rise of Skywalker gibi filmlerde çalışmış Hollywood VFX sanatçısı Joshua Toonen tarafından yazıldı ve yönetildi. Enfekteler ve görsel efektler, oyun endüstrisinden profesyoneller tarafından ayrıntılı olarak işlendi. Yedi ayrı bölge ve 100’den fazla VFX çekimi kasvetli, çürümüş atmosferi ortaya çıkarıyor ve oyunlardaki çevresel hikaye anlatımını genişletiyor.

Pandemi sürecinde Wisconsin’de çekilen Stay için 40’tan fazla uluslararası oyuncu ve ekip üyesi bir araya geldi. Basın açıklaması ayrıca, ekibin oyun içi dünyayla eşleşmek için çürümeyi ve yıkımı tasvir eden mat tablolar kullandığını ortaya koyuyor. Ek olarak Takırdayanlar, oyundan modeller kullanılarak oluşturuldu ve oldukça gerçekçi görünüyorlar. Filmdeki karakterlerden biri olan The Corpse, karakter sanatçısı Juras Rodionovas tarafından yaratılan özgün bir tasarımdır. Film ayrıca Santiago Betancur’un konsept sanatından ilham aldı.

Stray filmini nasıl buldunuz? Sizce The Last of Us serisinin kıyamet sonrası ortamlarını tasvir etmekte başarılı mı? Yorumlarda fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.