The Last of Us Part 2 aslında çok farklı bir sonla bitecekmiş

Naughty Dog, The Last of Us Part 2’nin aslında Ellie’nin yapmaya karar verdiği şeyi başardığı çok farklı bir sonla biteceğini açıkladı.

Oyunun yönetmen ve oyuncu yorumlarını içeren remaster sürümü geçtiğimiz hafta PS5 oyuncularıyla buluştu. Böylece geliştiricilerin ilk olarak planlandığı son da ortaya çıktı.

Şimdiden anlatılanların SPOILER içerdiğini belirtelim. Eğer oyunu oynamadıysanız hemen burayı terk etmenizi öneririm! (Sonra yine geri gelin ama 🙂 )

The Last of Us 2, Abby, Lev

The Last of Us 2 senaryo değişmeseydi nasıl bitecekti?

The Last of Us Part 2’nin sonunda, Ellie’nin Abby’nin peşine düşerek ölümcül bir kavgaya girişmişti. Joel’in intikamını almak için onu öldürmenin içini soğutacağını düşünüyordu.

Yine de kavganın son anlarında şiddetin sona ermesi gerektiğini fark etti. Sonuç olarak Ellie, Abby’nin zor durumdaki Lev’i de alarak gitmesine izin verdi.

Naughty Dog başlangıçta Ellie’nin Abby’yi öldürmesini planladıklarını söylüyor. Stüdyo, bunun oyunu çok “farklı” bir hale getireceğini düşündü. Ancak orijinal son olsaydı, Ellie’nin elinde kalan azıcık insanlığı da kaybedeceğini ve eski haline dair şeyi kaybedeceğini düşündü.

The Last of Us, Part 2

Hayranlar bu çarpıcı sonun ardından ikiye bölünmüştü. Aslında Abby’nin ölmemesi seriye yeni bir karakter eklenmesini sağladı. Bence çok da beklenmedik bir hamle değildi.

Şimdilik herhangi bir onay yok ancak seriye iyi bir şekilde uyum sağlayan sert kadını devam oyununda yeniden görebiliriz. Ve onu her gördüğümüzde Joel’in yasını tutmaya devam edeceğiz…

Peki sizler The Last of Us Part 2’nin sonu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce orijinal son korunmalı mıydı? Yorumlarda buluşalım.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.