The Last of Us Part 2’nin PC sürümü yakında duyurulabilir

The Last of Us Part 2, PlayStation’ın PC’ye taşıyacağı bir sonraki oyun olabilir. Görünüşe göre Sony, daha önce vadettiği gibi PC platformunda gaza basmaya hazırlanıyor.

Geçtiğimiz hafta Ghost of Tsushima’nın PC sürümü duyurulmuş ve ön siparişle satışa sunulmuştu. Güvenilir bir kaynak, Sony’nin yakında The Last of Us Part 2 duyurusuyla karşımıza çıkacağını öne sürüyor.

Daha önce PlayStation ve Xbox’ın planlarını doğru bir şekilde sızdıran X kullanıcısı Silknigth, net bir tarih veremese de devam oyununun PC sürümünün önümüzdeki ay duyurulacağını öne sürüyor.

Muhtemelen Sony, 2025’te ekranlara gelmesi beklenen The Last of Us dizisinin ikinci sezonunu kolluyor. Dolayısıyla oyunun bu yıl PC’ye gelmesi mantıklı görünüyor.

The Last of Us Part 2, Joel, Ellie

The Last of Us Part 2, ilk olarak Haziran 2020’de PS4’e özel olarak piyasaya sürülmüştü. Ardından geçtiğimiz Ocak ayında Remastered sürümü PS5 oyuncularıyla buluştu.

The Last of Us Part 1 de ilk oyunun remake’i olarak Eylül 2022’de PS5’e ve Mart 2023’te PC’ye gelmişti. Anlaşılan artık PC sürümünün de vakti yaklaşıyor. Gelişmeleri takip edeceğiz.

Söylentiler sadece bununla sınırlı değil. Bir Nixxes çalışanının God of War Ragnarok, Demon’s Souls ve Gran Turismo 7’nin bu yıl PC’ye geleceğini sızdırdığı iddia ediliyor.

Tüm bunların yanı sıra Marvel’s Spider-Man 2’nin 2025 yılında taşınacağı öne sürülüyor. Öte yandan Bloodborne hayranlar tarafından sıklıkla gündeme getirilse de bu hayalin gerçekleşmesi şimdilik pek mümkün görünmüyor.

Son mali raporunda beklediğini bulamayan Sony, oyunlarını yeni kitlelere açarak karlılığı artırma yoluna gidebilir. Konsol devi geçtiğimiz Şubat ayında PC platformunda daha agresif bir strateji izlemeyi planladığını açıklamıştı.

Bu arada The Last of Us’ın ikinci sezon kadrosu şekillenmeye başladı. Diziye dahil olacağı oyuncularla ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.