Ghost of Tsushima Director’s Cut, PC’ye geliyor: İşte çıkış tarihi, özellikleri ve fiyatı

Beklenen duyuru geldi! PlayStation geçtiğimiz günlerde çıkan söylentilerin ardından Ghost of Tsushima Director’s Cut PC sürümünü onayladı.

Oyunun geliştiricisi Sucker Punch Productions ile Nixxes tarafından geliştirilen PC sürümü, 16 Mayıs 2024’te Steam ve Epic Games Store aracılığıyla oyuncularla buluşacak. Ön siparişler başladı!

İlk olarak Temmuz 2020’de PS4 için piyasaya sürülen samuray temalı açık dünya macera oyunu, Ağustos 2021’de Director’s Cut sürümüyle birlikte PS5’e taşınmıştı.

PlayStation tarafından yayınlanan ve Ghost of Tsushima’nın PC’de sunacağı özellikleri sergileyen duyuru fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Ghost of Tsushima’nın PC’de sunacağı özellikler detaylandırıldı

Ghost of Tsushima Director’s Cut, Iki Adası genişlemesini, çok oyunculu hayatta kalma modu Legends’ı ve görüntüye film grenleri ekleyen Kurosawa Modunu içeriyor.

Oyunun PC sürümü Nvidia DLSS 3 ve AMD FSR 3 gibi görüntü performansını artıran en yeni teknolojileri destekliyor. Ayrıca Intel XeSS görüntü ölçeklemenin yanı sıra grafik kalitesini artırmak için NVIDIA DLAA veya FSR 3 Native AA da var.

Ultra geniş monitör desteğiyle göz alıcı manzaraları ve antik kent simgelerini sinematik bir görüş alanıyla deneyimleyebileceksiniz. Ghost of Tsushima, 21:9, 32:9 ve üçlü monitör kurulumları için 48:9 en-boy oranlarını destekleyecek.

PC sürümü aynı zamanda kapsamlı bir kontrol cihazı desteği de sunuyor. Seçtiğiniz çevre birimini tercihinize göre yeniden eşlemek ve kişiselleştirmek için Steam Girdisini kullanabileceksiniz.

Daha sürükleyici bir deneyim için PlayStation’ın dokunsal geri bildirim özelliğine ve uyarlanabilir tetik düğmelerine sahip olan DualSense kontrol cihazını tercih edebilirsiniz.

Ghost of Tsushima, Jin Sakai, flüt

Ghost of Tsushima Director’s Cut, ön siparişle satışa çıktı

Ghost of Tsushima Director’s Cut, PC için duyurumasıyla birlikte ön siparişe açıldı. Oyun, Steam’de 59 dolara, Epic Games Store’da 1.499 TL’ye satılıyor.

Açık dünya aksiyon macera oyununu ön sipariş verenler, çıkış tarihi geldiğinde aşağıdaki oyun içi öğeleri bonus olarak elde edecekler:

  • Yeni Oyun+ Seyahat yoldaşı at.
  • Yolcu Giysisi – deneyimli yiğitlere yaraşır.
  • Baku’nun dükkânından Kırık Zırh boyaları.

Ayrıca Steam ve PlayStation Network hesabını birbirine bağlayanlar Okçu Ustası Giysisi ve Köpek Ehlileştirme Nazarlığı öğelerini kazanacaklar.

Ghost of Tsushima, Jin Sakai, samuray

Jin Sakai, Tsuşima’nın kurtuluşu için tek umut

Ghost of Tsushima, 13. yüzyılın sonlarında Japonya’nın Moğol istilasına uğradığı Tsuşima adasında geçiyor. İstilacıların karşısında yürekli bir samuray var: Jin Sakai!

Ada, çetin ve acımasız bir savaşın gölgesinde yangın yerine dönerken; Jin Sakai, klanının hayatta kalan son üyesi olarak halkını korumak ve yurdunu geri almak için mücadeleye hazır. Ancak karşısında dev bir ordu var…

Ghost of Tsushima

Bugüne dek savaşta ona yol göstermiş samuray töresini bir kenara atıp kendine yeni bir yol, Hayalet’in Yolu’nu çizecek ve Tsuşima’nın özgürlüğü için benzeri görülmemiş bir kurtuluş mücadelesi başlatacak.

Tsuşima’nın gizli güzelliklerini ve eşsiz manzaralarını keşfederken, kurtuluş mücadelenizde katananızla rakiplere meydan okuyabilir, yayda ustalaşıp tehditleri uzaktan bertaraf edebilir veya gizlilikle düşmanları gafil avlayabilirsiniz.

Ghost of Tsushima, Iki Adası

Ghost of Tsushima oyuncuları, ana hikayeye ek olarak Iki Adası genişlemesine de erişebilecek. Ek hikaye içeriğinde Jin, gizemli bir Moğol kabilesinin Iki Adası’na yerleştiğini öğreniyor.

Kartal (The Eagle) olarak da bilinen liderleri Ankhsar Khatun, yaşayanları ve ruhlarını kontrol edebilen bir hatun ve şaman. Bu onu ve sadık takipçilerini inanılmaz derecede tehlikeli kılıyor.

Yerel halkın desteğini kazanmayı başarırlarsa, kaderi tehlikede olan sadece Tsushima olmayacak. Jin daha önce Iki Adasına gitmişti ancak o travmatik ziyaretin anılarını gömdü ve Sakai klanının karanlık geçmişini unuttu.

Ghost of Tsushima, Sony’nin gözde serilerinden biri oldu. Hatta PlayStation Productions, oyunun film uyarlaması üzerinde de çalışıyor. Henüz vizyon tarihi açıklanmadı.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.