The Last of Us Part II’de Abby’nin Tommy’yi öldürebildiği bir hata keşfedildi

DİKKAT!!! YAZI SPOILER İÇERİR, THE LAST OF US PART II’Yİ OYNAMAMIŞ OLANLARA OKUMADAN ÇIKMALARINI ÖNERİRİZ!!!

The Last of Us Part II, Abby’nin tartışmalı golf sopalı sahnesiyle Joel hayranlarını üzmeyi başardı. Ama görünüşe göre, oyundaki kritik bir hata daha fazlasına sebep olabiliyor. Abby, Joel’in kardeşi Tommy’yi öldürebildiği ilginç bir hata ortaya keşfedildi.

Aslında oyunda Abby’nin Tommy’yi öldürebildiği bir sahne yok. Normalde Tommy, Abby ve Manny’yi uzaktan keskin nişancı tüfeğiyle avlamaya çalışırken sonunda Manny’yi öldürüyor ve Abby’yi onu kendi başına takip ediyor. Ancak YouTuber Speclizer tarafından keşfedilen hata, oyuncuların Abby olarak oynarken Tommy’ye kapıyı indirmeden önce yetişmesine ve onu öldürmesine izin veriyor.

The Last of Us Part II’deki kritik hata:

Oyuncu, Abby ile Tommy’yi öldürmek için biraz uğraşıyor ancak sonunda Tommy’nin kafasına tuğla ile vurup onu yakalayarak öldürebiliyor. Naughty Dog’un kıdemli kalite kontrol sorumlusu Jan “Gabby” Llanillo, hatanın nasıl tetiklendiğini soran bir takipçisine cevaben, “Onu yakalamak için hemen hemen her şeyin üzerinden atladım ve vuruşları yavaşlatacağı için atışlardan kaçındım. Ayrıca atışlardan kaçarken hareketi sürdürmek için sürünme mekaniğini kullandım” dedi.

Llanillo, hatanın “yüksek öncelikli” olarak sınıflandırdığını ve bildirmesine rağmen 9 kez düzeltildi olarak geri gönderildiğini belirtti. Ayrıca söz konusu sahnede hata geçmişinin çok kaotik olduğunu öne sürdü. Llanillo, oyuncuların Tommy’yi öldürseler bile o noktadan sonra ilerleyemeyeceklerini söyledi. Her ne kadar hata da olsa, The Last of Us Part II oyuncularını derinden etkileyebilecek bir sahne. Yukarıdaki videoda oyunda keşfedilen diğer hataları da izleyebilirsiniz.

The Last of Us’ın devam oyunu ilk bakışta hatasız görünse de, sahnelerde sınırlar biraz zorlandığında bu şekilde ilginç sahneler ortaya çıkabiliyor. Sosyal mecralarda oyunla ilgili bir çok hata görmek mümkün.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.