The Last of Us dizisinin 2. sezonu 7 bölüm olacak: Dört sezona kadar yolu var

The Last of Us dizisinin 2. sezonu önümüzdeki yıl ekranlara gelecek. Uzun bekleyişe rağmen yeni sezonun açıklanan bölüm sayısı hayal kırıklığı yarattı.

Deadline‘a konuşan yapımcılar Neil Druckmann ve Craig Mazin, 2. sezonun 8 bölümlük ilk sezondan daha kısa olduğunu ancak yeni sezondaki bölümlerden birinin oldukça uzun tasarlandığını belirtti.

İyi tarafından bakacak olursak, devam oyununu konu alan hikayenin daha büyük ölçekli olması nedeniyle dizinin 3. ve 4. sezonları da planlanıyor.

The Last of Us, Abby

The Last of Us Part 2, ilk oyuna göre daha geniş bir hikayeye sahip. Bu nedenle birden fazla sezona yayılması gerekti. Mazin, yeni sezonun neden 7 bölüm olarak planlandığını şöyle açıklıyor:

“Part 2’den aldığımız hikaye materyali, ilk oyundaki hikaye materyalinden çok daha fazla; dolayısıyla başından beri yapmamız gereken şeylerden biri, bu hikayeyi sezonlar arasında nasıl anlatacağımızı bulmaktı. Bunu yaptığınızda, doğal kırılma noktaları ararsınız ve daha önce de belirttiğimiz gibi, bu sezon, doğal kırılma noktası sanki yedi bölümden sonra gelmiş gibi hissettirdi.”

The Last of Us, dizi

Mazin, The Last of Us dizisinin 3. sezonunun daha uzun bir süreye ihtiyacı olacağını söyleyerek devam etti. Ayrıca hikayeyi tamamlamak için dördüncü sezonun gelebileceğini düşünüyor:

“İnsanlar izlemeye ve biz daha fazla TV işi yapmaya devam edebildiğimiz sürece 3. Sezonun çok daha büyük olacağının neredeyse kesin olduğunu düşünüyoruz. Ve gerçekten de hikaye 4. sezonu gerektirebilir.”

The Last of Us’ın 2. sezonu geçtiğimiz yıl ABD’de baş gösteren yazar ve oyuncu grevleri nedeniyle gecikti. Sonuç olarak izleyiciler, kısa sürede tüketip uzun bir bekleyişe geçeceği bir süreç daha yaşayacak.

İkinci sezonun onaylanan oyuncu kadrosuna buradan göz atabilirsiniz. Yeni bölümlerde The Last of Us Part 2 Remastered’daki ‘Kayıp Bölümler’ de işlenecek.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.