The Medium’un geliştiricisi Bloober Team, yeni bir korku oyunu üzerinde çalışıyor

Geliştirici Bloober Team ve yayıncı Rogue Games, yeni bir korku oyunu üzerinde çalıştıklarını duyurdu. Psikolojik korku oyunu The Medium ile yükseliş yakalayan Bloober, bir sonraki oyununu yeni nesil konsollar ve PC için geliştiriyor.

Bloober Team, The Medium’un yanı sıra Layers of Fear, Observer ve Blair Witch gibi diğer korku ve gerilim oyunlarıyla biliniyor. Rogue Games ise daha önce Sony, Activision, Electronic Arts ve Apple gibi birçok farklı şirkette çalışmış olan tecrübeli isimlerden oluşuyor.

İkilinin gizemli korku oyununun PS5, Xbox Series X/S ve PC’ye (eğer yine platforma özel bir anlaşma olmazsa) geleceğini biliyoruz. Bunun ötesinde daha fazla detay gelmedi ancak ilerleyen zamanlarda kapsamlı bir duyuru yapacaklarını belirttiler.

Bloober Team CEO’su Piotr Babieno, yaptığı açıklamada, “Bu inanılmaz projede Rogue ile iş birliği yapmaktan heyecan duyuyoruz. Özgünlüğün ve sürükleyiciliğin sınırlarını zorlayan oyunlar yaptığımız için gururluyuz ve vizyonumuzu paylaşan bir şirketle birlikte çalışmaktan mutluluk duyuyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Rogue Games CEO’su Matt Casamassina, “Bloober’ın karanlık ve muhteşem oyunlarına yıllardır hayrandık, bu yüzden oyunu yapabilecek tek ekip olduklarını biliyorduk. Bugün o gün değil. Unutulmaz, orijinal, harika oyunların yapımı zaman ve özen ister. Ancak bu projeyle ilgili ayrıntıları daha sonraki bir tarihte tam olarak duyurmak için sabırsızlanıyoruz.” dedi.

The Medium ilk olarak bu yılın başında Xbox One, Xbox Series X/S ve PC için piyasaya sürüldü. Ardından konsolda Xbox’a özel olan anlaşmanın sona ermesiyle, Eylül ayında PS5 ve PS4’e geldi. Oyun, DualSense desteğine sahip ve korku deneyimini yeni nesil konsolda daha sürükleyici bir şekilde yansıtıyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.