The Medium, DualSense desteğiyle PS5’te daha sürükleyici bir deneyim sunacak

The Medium, oyunu Xbox’a özel yapan anlaşma erdiği için önümüzdeki ay PS5 oyuncularıyla buluşacak. Üçüncü şahıs psikolojik korku oyunu, DualSense kontrol cihazının dokunsal geri bildirim ve uyarlanabilir tetik düğmeleri gibi benzersiz özelliklerinden yararlanan sürükleyici bir deneyim sunacak.

Oyun, gerçek ve ruhani olmak üzere iki farklı dünyada birden yaşayan ve çeşitli psişik yeteneklere sahip bir medyum olan Marianne’in hikayesini konu alıyor. Marianne, rahatsız edici düşlerinde bir çocuğun öldürüldüğünü gördükten sonra yıllar önce akıllara durgunluk veren bir trajedinin yaşandığı terk edilmiş bir otele doğru yola çıkıyor. Medyum, Niwa Resort’ta olanları keşfederken, zor soruların cevaplarını aramaya çalışıyor.

The Medium, DualSense desteğiyle yetenekleri adeta hissettirecek

The Medium, psikolojik korku

DualSense kontrol cihazının dokunsal geri bildirim özelliği, The Medium dünyasını keşfederken ve ortamla etkileşime girerken, Marianne’in neler olup bittiğine karşı tepkilerini hissetmemizi sağlayacak. Örneğin, ruh kalkanı anlamına gelen Spirit Shield yeteneğini kullanırken, ruhani dünyadan düzinelerce güve bariyere çarptığında etkisini hissedebileceğiz.

Öte yandan fiziksel bedeni terk etmemizi ve yalnızca ruhani olarak keşif yapmamızı sağlayan Out of Body yeteneği de deneyimin önemli bir parçası. Adeta dalışa benzeyen yeteneği kullandığınızda çok uzun süre hayatta kalamıyorsunuz ve geri dönmezseniz sonunda boğuluyorsunuz. Bu nedenle bedenden ne kadar uzun süre uzak kalırsanız, DualSense kontrol cihazının titreşimlerini o kadar yoğun hissedeceksiniz. Bu aynı zamanda geri dönme zamanı geldiğinde bize bir ipucu verecek.

Uyarlanabilir tetikler, yalnızca sürükleyiciliği artırmakla kalmıyor, aynı zamanda kontrolleri daha sezgisel hale getiriyor. Medyumun saldırı yeteneği olan Spirit Blast şarj etmeye başladığımızda tetik başlangıçta direnecek ancak tamamen basılana kadar yavaş yavaş gevşeyecek. Kontrol cihazının bu tepkisi, yeteneğin tamamen şarj edildiği ve kullanıma hazır olduğunu gösteriyor.

The Medium, tüm bunların yanı sıra DualSense kontrol cihazının hoparlörü, dokunmatik yüzeyi, ışık çubuğu ve hareket kontrolleri gibi diğer özelliklerini de destekleyecek. Oyunun PS5 oyun kolunda sunacağı yenilikleri gösteren videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

The Medium, 3 Eylül 2021‘de PS5 konsollarına gelecek. Şu anda PlayStation Store‘da ön siparişte ve PS Plus abonelerine %10 indirimli olarak sunuluyor. Oyunu ön sipariş verenler, orijinal oyun müziği ve The Art of The Medium dijital sanat kitabına sahip olacak.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.