The Medium, PS5’e PlayStation Plus oyunu olarak gelmeyecek

PlayStation Plus aylık oyunları açıklanmadan önce bazen sızıntılar ortaya çıkabiliyor. Abonelere Eylül ayında verilecek olan oyunların The Medium, Haven ve Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 olacağını iddia ediliyordu. Ancak Bloober Team, The Medium’un PS Plus oyunu olarak piyasaya sürüleceğine dair söylentileri reddetti.

Sızıntılar, PlayStation Plus modeli için pek de mantıklı değildi. Sony, programa yeni çıkan oyunlar eklemeye devam edeceğini belirtse de, The Medium, 3 Eylül Cuma günü PS5 oyuncularıyla buluşacak. PlayStation Plus oyunları, her ayın ilk Salı günü erişime açılıyor ve önümüzdeki ayın oyunları 7 Eylül’de çıkacak. Yani The Medium’un PS Plus oyunu olarak gelmesi pek de mümkün görünmüyor.

Oyuncular şu ana kadar Oddworld: Soulstorm, Destruction AllStars ve A Plague Tale: Innocence gibi oyunları ilk günden PS5’te oynama şansı yakaladı. Bu model devam edecekse, bir sonraki oyunun F.I.S.T.: Forged in Shadow Torch veya henüz açıklanmayan sürpriz bir oyun olması yüksek bir ihtimal. Haven ve Tony Hawk’s Pro Skater 1+2’nin de listede olup olmayacağı henüz belli değil.

The Medium, psikolojik korku deneyimini PS5’e getirecek

The Medium, psikolojik korku

The Medium, Xbox ile olan özel anlaşmanın sona ermesiyle birlikte yakında PS5’e gelecek. Üçüncü şahıs psikolojik korku oyunu, rahatsız edici sırlar, uğursuz ruhlar ve dolambaçlı bulmacalarla perdelenmiş karanlık bir gizemi çözmek için terk edilmiş Niwa Resort oteline seyahat eden Marianne adlı bir medyumun hikayesini konu alıyor.

Çeşitli psişik yeteneklere sahip olan Marianne, gerçek dünya ile ruhani dünya arasında geçiş yapabiliyor ve aynı anda her iki dünyada da bulunabiliyor. The Medium, PS5 konsolunda DualSense desteğiyle birlikte daha sürükleyici bir deneyim sunacak. Kontrol cihazı, oyuncuların karakterin güçlerini ve dünyayı derinlemesine hissetmesini sağlayacak.

PlayStation Plus Ağustos ayı oyunları Hunters Arena: Legends, Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville ve Tennis World Tour 2’yi olarak açıklanmıştı. Bu üç oyun, 6 Eylül’e kadar abonelere sunulmaya devam edecek.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.