The Sims 5 ücretsiz indirilebilecek

The Sims 5, hazır olduğunda ücretsiz olarak indirilebilecek. Electronic Arts, oyuncuların erişebilecekleri özelliklere ve sınırlandırmalara değindi.

Project Rene kod adlı oyun, Haziran ayında yayınlanan bir iş ilanında “girişi ücretsiz” bir oyun olarak tanımlandı. Yayıncı, resmi blogunda bunun ne demek olduğuna açıklık getirdi:

“Project Rene ücretsiz indirilebilecek. Bu, Project Rene hazır ve oyunculara tamamen açık olduğunda herhangi bir abonelik, ana oyun satın alma veya enerji mekaniği olmadan katılabileceğiniz, oynayabileceğiniz ve keşfedebileceğiniz anlamına geliyor. Arkadaşlarınızı davet etmeniz veya arkadaşlarınıza katılmanız ve yeni özellikleri, hikayeleri ve zorlukları deneyimlemeniz için oynamanın son derece kolay olmasını istiyoruz.”

The Sims 5, mevcut The Sims 4 gibi temel bir ücretsiz sürümle çıkacak gibi görünüyor. İsteyenler, deneyimi DLC’ler aracılığıyla zenginleştirebilecek.

The Sims 4

The Sims 5, The Sims 4 ile aynı anda ilerleyecek

EA, blog yazısında bir sonraki Sims oyununun The Sims 4’ün yerini almayacağını ancak ikisinin aynı anda desteklenmeye devam edeceğini belirtti.

The Sims 5 oyuncuları önceki oyundaki içeriklerle başlamayacak. Geliştiriciler yeni oyuna da zaman içinde yeni deneyimler ve içerikler eklemeyi planlıyor.

Öte yandan The Sims 4 topluluğuna yeni içerikler gelmeye devam edecek. EA, The Sims 5’e de ücretli DLC’ler getirecek ancak bu modeli biraz değiştirmeyi planlıyor.

Örneğin, temel hava durumu ana oyunda herkes için ücretsiz olacak. Gelecekte satın alınacak bir paket, buz dansı veya kardan adam yapma yarışması gibi aktivitelerle birlikte kış sporlarına odaklanacak.

Geçtiğimiz yılın Ekim ayında oynaması ücretsiz modele geçen The Sims 4, yıllar sonra tekrar yoğun ilgi gördü. EA, Nisan ayında oyunun 70 milyondan fazla oyuncuya ulaştığını duyurdu.

The Sims 5 henüz geliştirme sürecinin erken aşamasında ve yakın zamanda çıkmayacak. Gelecek haber ve duyuruları sizlerle paylaşacağız.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.