The Super Mario Bros. Movie 2, 2026’da vizyona girecek

Nintendo ve Illumination, Super Mario Bros. dünyasını konu alan bir sonraki filmin 2026 yılında vizyona gireceğini açıkladı.

The Super Mario Bros. Movie 2 (şimdilik ismi açıklanmasa da), 3 Nisan 2026’da izleyicilerle buluşacak. Filmin yönetmenliğini Aaron Horvath ve Michael Jelenic üstleniyor.

Yapımcılığını yine Illumination’ın Kurucusu ve CEO’su Chris Meledandri ve Temsilci Direktör, Nintendo Üyesi Shigeru Miyamoto yapacak. Senaryo ise Matthew Fogel tarafından yazılacak.

Yeni film, Universal Pictures ve Nintendo tarafından ortaklaşa finanse edilecek ve Universal Pictures tarafından dünya çapında sinemalarda dağıtılacak.

Super Mario serisinin yaratıcısı yeni filmi müjdeledi

Super Mario’nun yaratıcısı Shigeru Miyamoto, 10 Mart Mario Günü’nü kutlamak ve ikinci filmi onaylamak amacıyla bir videoda yer aldı. Miyamoto, mesajında şunları söyledi:

“Yeni filmin ayrıntılarına gelince, sık sık söylediğim gibi, daha fazlasını paylaşmaya hazır olduğumuz aşamaya geldiğimizde sizi bilgilendireceğiz. Bu sefer Mario’nun dünyasını daha da genişletmeyi düşünüyoruz; parlak ve eğlenceli bir hikayesi olacak. Sabırsızlıkla bekleyeceğinizi umuyoruz.”

Illumination’dan Chris Meledandri, “Super Mario Bros.’a geri döndüğümüzü duyurmaktan büyük heyecan duyuyorum. Animasyona yakında başlıyoruz ve emin olun, her şeyi doğru yapmak için her ayrıntı üzerinde çalışıyoruz.” diye ekledi.

The Super Mario Bros. Movie, Mario, Luigi

The Super Mario Bros. Movie (2023) filminin yönetmenleri ve yazarı geri dönecek olsa da duyuru, bunun bir devam filmi olduğunu söylemekten öteye gitmiyor. Yeni filmin resmi duyurusu şu şekilde:

“Eğlence yolunda herkesin yüzünü güldürmek amacıyla film yapımına derinlemesine dahil olan Nintendo, benzersiz eğlence üretme ve bunu mümkün olduğu kadar çok insana ulaştırma çabalarına devam edecek.

Illumination, Nintendo ile olan ortaklığını sürdürmenin heyecanını yaşıyor; kendine özgü neşe ve keşif karışımını dünya çapında her yaştan izleyiciye sunarak, onların dünyanın en popüler serilerinden birinin sevilen karakterleri ve hikayeleriyle bağlantı kurmalarına olanak tanıyor.”

Bıyıklı tesisatçı ve kardeşi Luigi’nin bir sonraki macerasına dair daha fazla detay ortaya çıktığında sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.