Ubisoft’un Watch Dogs serisi filme uyarlanıyor

Son yıllarda oyunlardan uyarlanan filmler revaçta. Ubisoft’un aksiyon macera serisi Watch Dogs, beyaz perdeye taşınan oyunlar arasına ekleniyor.

Deadline, New Regency stüdyosunun Watch Dogs’un canlı aksiyon film uyarlaması üzerinde çalıştığını bildirdi. Filmin, popüler oyun serisinin evreninde geçeceği dışında herhangi bir detay verilmedi.

Korku filmi Talk to Me’de çıkış yapan Sophie Wilde’ın başrol için görüşmelerde bulunduğu, filmin yönetmenliğini Fransız film yapımcısı Mathieu Turi’nin üstleneceği ve Christie LeBlanc’ın da senaryosunu yazacağı belirtildi.

Ayrıca New Regency Pictures’tan Yariv Milchan ve Natalie Lehmann’ın yanı sıra Ubisoft Film & Television’dan Margaret Boykin de yapımcı rolünde olacak.

Watch Dogs, Aiden Pearce, Chicago

Watch Dogs serisi hacker hikayelerine odaklanıyor

Watch Dogs oyunları, gerçek şehirlerin kurgusal bir versiyonunda geçiyor ve kendilerini yeraltı suç dünyasının içinde bulan farklı hacker karakterlerin hikayesini anlatıyor.

Düşmanlar genellikle yozlaşmış şirketler, suç patronları ve şehirdeki elektronik cihazları tek bir sistemde birbirine bağlayan ve çoğu vatandaşın kişisel bilgilerini saklayan kurgusal bir bilgi işlem ağı olan ctOS’tan yararlanan rakip bilgisayar korsanları oluyor.

Oyuncuların da savaşta, gizlilikte veya bulmaca çözmede kendisine yardımcı olacak çeşitli cihazları kontrol etmek için ctOS’a erişimi oluyor. Seri, sıra dışı temasıyla başarılı bir başlangıç yapmıştı.

Watch Dogs 2

Watch Dogs, Chicago’dan esinlenen bir şehirde Aiden Pearce’ın hikayesini anlatıyordu. İkinci oyun, Marcus Holloway’in San Francisco’dan ilham alan bir şehirdeki macerasını konu aldı.

Üçüncü oyun Watch Dogs: Legion ise farklı bir yaklaşım benimseyerek oyunculara distopik Londra’nın kurgusal bir versiyonunda birden fazla oynanabilir karakter sunuyordu.

İlk oyunla başlayan yükseliş ve olumlu yorumlar ikinci oyunda da devam etti. Ancak serinin en son oyunu Legion beklentilerin altında kaldı. Yine de bir zamanlar indirim dönemlerinin vazgeçilmez oyunlarından biriydi.

Watch Dogs: Legion

Watch Dogs, Ubisoft’un dizi veya filme çevrilen ilk oyunu değil. Açıklanan diğer projeler arasında Netflix’in Assassin’s Creed dizisi ve Tom Clancy’s The Division filmi de var. Ancak bu projelerden haber almayalı epey zaman oldu.

Geçtiğimiz yıl Netflix; Far Cry, Assassin’s Creed, Rayman ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli Ubisoft serilerinin bir karışımı olan animasyon dizisi Captain Laserhawk: A Blood Dragon Remix’i yayınlamıştı.

Sizce Watch Dogs filmi başarı yakalayabilir mi? Sizin ilginizi çeker miydi? Yorumlarda görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.