Klasik korku filmi The Texas Chain Saw Massacre, oyun dünyasına adım atıyor

Friday the 13th: The Game ve Layers of Fear 2’nin yayıncısı Gun Interactive, bir başka korku oyunuyla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Asimetrik korku oyunu The Texas Chain Saw Massacre, The Game Awards etkinliğinde duyuruldu.

Gun Interactive, The Texas Chain Saw Massacre için Sumo Nottingham ile ortaklık kurdu. Klasik 1974 yapımı korku filmine dayanan oyun, asimetrik çok oyunculu olacak. Yani Friday the 13th ve Dead by Daylight gibi oyunlarda olduğu gibi, hayatta kalanlar tek bir katile karşı mücadele edecek.

Gun Interactive yaratıcı yönetmeni Ronnie Hobbs, duyurunun ardından yaptığı açıklamada, “Orijinal The Texas Chain Saw Massacre’ın muhtemelen şimdiye kadar yapılmış en sevdiğim korku filmi olduğu bir sır değil. Gun ekibiyle bu IP dünyasına gerçekten dalma şansına sahip olmak ve bu vizyonu hayata geçirmek için Sumo ile çalışmak neredeyse gerçeküstü oldu. Herkesin ne yaptığımız hakkında daha fazlasını görmesi için sabırsızlanıyorum.” şeklinde konuştu.

Gun daha önce Friday the 13th serisine dayanan benzer bir asimetrik çok oyunculu korku oyunu geliştirmişti, ancak telif hakları nedeniyle daha fazla içerik geliştirmesini engellendi. Ancak şirket, yeni bir ikonik korku serisiyle geri dönüyor. Asimetrik korku oyunları şaşırtıcı derecede yaygın ve bu, insanların türden keyif aldığını gösteriyor.

İkonik korku filmlerinin testereli katili Leatherface, 2017’de Dead By Daylight’a konuk olsa da, ilk defa kendi oyununda sahne alacak. Karakter daha öncesinde NetherRealm Studios’un Mortal Kombat X oyununda da yer almıştı.

The Texas Chain Saw Massacre’ın çıkış tarihi henüz açıklanmasa da; PS5, Xbox Series X/S ve PC için piyasaya sürüleceği biliniyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.