The Matrix Awakens: An Unreal Engine 5 Experience erişime açıldı

The Matrix Awakens, PS5 ve Xbox Series X/S kullanıcılarının erişimine açıldı. Ücretsiz Unreal Engine 5 deneyimi, Epic Games tarafından geliştirilen oyun motorunun gücünü ve etkileşimli hikaye anlatımının geleceğini göstermek için tasarlandı.

Oynanabilir demo, The Matrix serisinin yıldızları Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss‘un sanal olarak katıldığı The Game Awards etkinliği sırasında yayınlandı. Film serisinin ortak yaratıcısı Lana Wachowski tarafından yazılan The Matrix Awakens, ikilinin eski filmlerdeki görünümlerini oyun dünyasına taşıyor. Oynanış videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

The Matrix Awakens, Keanu Reeves’in canlandırdığı Thomas Anderson karakterinin bilgisayar masasında uyuyakaldığı sahneyle başlıyor. Ardından ekranda ikonik “Wake up Neo…” mesajı beliriyor ve ekranda aktörün şimdiki zamandan canlı bir görüntüsü beliriyor. Sonrasında gerçek ve Unreal Engine 5 ile oluşturulan görüntüler adeta iç içe geçiyor.

Karakterler ve Matrix dünyası, Unreal Engine 5 ile gerçek zamanlı olarak yeniden yaratıldı. Genç Reeves’in modeli, kullanılan oyuncunun The Matrix Reloaded filmindeki orijinal CG modeline dayanıyor. Karakterler bazı açılardan bakıldığında kendini ele verse de, şehir, neredeyse gerçeğinden ayırt edilemeyecek kadar gerçekçi. Öyle görünüyor ki, gelecekte film kalitesinde oyunlar deneyimleyeceğiz.

Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss’un Neo ve Trinity rollerini yeniden canlandırdığı görüntüleri içeren demonun giriş kısmı, The Matrix Resurrections’ın o sırada yapım aşamasında olduğu Berlin‘de çekildi. Öte yandan oyuncuların demoda kontrolünü üstlendiği direniş savaşçısı IO karakteri, Epic’in MetaHuman Creator uygulamasının tanıtım fragmanında yer alan bir karaktere dayanıyor.

The Matrix Awakens: An Unreal Engine 5 Experience, tamamen bağımsız bir yapım ve The Matrix Resurrections filmiyle bağlantısı yok. Oyunu PlayStation Store ve Xbox mağazasında “Matrix Uyanıyor: Bir Unreal Engine 5 Deneyimi” ismiyle bulabilirsiniz.

Unreal Engine 5, 2022’nin İlkbahar aylarında çıkacak ve geliştiriciler, The Matrix Awakens’ı oluşturmak için kullanılan varlıklara erişebilecek.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.