Ubisoft, 45 çalışanı daha işten çıkarıyor

İşten çıkarma haberleri son dönemde oyun sektörünün vazgeçilmezi oldu. Ubisoft, operasyonları düzene koymak için bir işten çıkarma dalgası daha başlatıyor.

Yayıncı, daha önce başlatılan bir yapılanma sürecinin parçası olarak 45 çalışanı daha işten çıkaracağını onayladı. Yeni iş gücü kesintisi Global Yayıncılık ve Asya-Pasifik birimlerinden yapılıyor.

Oyun devlerinde küçülme hareketi devam ediyor… Ubisoft geçtiğimiz Kasım ayında da çoğunluğu Kanada’da olmak üzere 124 kişiyi işten çıkardığını duyurmuştu.

Skull and Bones, Ubisoft

Ubisoft, başarıyı ve verimliliği yükseltmek istiyor

GameSpot‘a konuşan Ubisoft, işten çıkarmaların uzun vadeli başarı hedefi ve verimliliği artırmak olduğunu, etkilenen personelin destekleneceğini belirtti:

“Geçtiğimiz birkaç ay boyunca Ubisoft’taki her ekip, uzun vadede başarı için daha iyi bir konumda olmamızı sağlamak üzere operasyonlarımızı kolaylaştırmanın ve kolektif verimliliğimizi artırmanın yollarını araştırıyor.

Bu bağlamda bugün, Global Yayıncılık merkezi ve APAC yapılarımızı daha verimli ve çevik bir yaklaşımla pazarın evrimine uyum sağlayacak şekilde yeniden yapılandırdığımızı duyurduk. Değişiklikler genel olarak 45 pozisyonu etkileyecek.

Bunlar hafife alınan kararlar değil ve etkilenen meslektaşlarımıza kapsamlı destek sağlıyoruz. Ayrıca şirkete yaptıkları birçok katkıdan dolayı sonsuz minnettarlığımızı ve saygımızı paylaşmak istiyoruz.”

Ubisoft dahil olmak üzere birçok şirket, pandemi dönemindeki tutarsız büyüme hamlelerinin bedelini çalışanlara ödetiyor. Yakın gelecekte yavaşlama olacağına dair bir işaret de yok.

Geçen yıl sektörde yaklaşık 10.500 çalışanının işten çıkarıldığı tahmin ediliyor. Ayrıca 2024’e üç ay kala, yaklaşık 8.000 planlı işten çıkarmanın onaylandığı düşünülüyor.

İşten çıkarmalar nedeniyle büyük oyunlar açısından durgun bir yıl geçireceğiz gibi görünüyor. GTA 6, 2025’te oyunlara ve sektöre ilgiyi artıran bir kurtarıcı olabilir.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.