Ubisoft Quartz, oyunlara NFT kozmetikler getirecek

Ubisoft, blockchain teknolojisi ve NFT dünyasına ilk adımını atıyor. Yayıncının Ubisoft Quartz adını verdiği platform Ghost Recon Breakpoint ile başlayarak oyunlara NFT kozmetikler getirecek. NFT’ler, kullanıcıların alıp satabilecekleri, dijital bir defterde saklanan ve değiştirilemeyen benzersiz veri birimleri olarak tanımlanıyor.

Ubisoft Quartz, oyunlara sınırlı sayıda kozmetik ürünler ekleyecek. Bu ürünler, daha sonra oyuncular tarafından kripto para birimi karşılığında üçüncü parti pazarlarda satılabilecek. Şirket, oyunlarını dijital dünyaya açan yeni teknolojiyi, Ghost Recon Breakpoint kozmetikleriyle başlayarak 9 Aralık‘ta beta olarak kullanıma sunacak.

Ubisoft Quartz’ın sunduğu NFT öğelerine ‘Digits’ adı veriliyor. Her biri sınırlı sayıda oyun içi kozmetik öğelr olacak. Her Digit, öğe üzerinde görünecek bir seri numarasıyla ‘benzersiz’ olarak sunuluyor. Örneğin, bir tüfeğin şarjöründe veya bir miğferin üzerindeki rakamlar olarak yer alıyor.

Ubisoft Connect kullanıcı adınız, Digit’in meta verilerine gömülü olacak. Bir Digit başka birine satıldığında, kullanıcı adı meta verilere eklenecek ve NFT için bir sahiplik geçmişi oluşturuluyor. Digit’ler, oyun içi kozmetik öğeye ek olarak, oyun içinde kullanılan öğeyi gösteren bir video dosyasıyla birlikte geliyor.

Ubisoft, NFT’ye ilk adımı Ghost Recon Breakpoint ile atacak

Ubisoft Quartz

Ubisoft Quartz, 9 Aralık’ta kullanıma açıldığında Ghost Recon Breakpoint’in Ubisoft Connect PC versiyonu için üç Digit mevcut olacak. Bunlar, M4A1 Taktiksel tüfek için bir “Wolves” kaplaması, bir kask ve pantolon şeklinde olacak. Bu Digit’ler ücretsiz olarak sağlanacak ancak sınırlı bir süre içinde (9, 12 ve 15 Aralık’ta) talep edilmeliler.

Ek olarak, oyuncuların bunları talep edebilmeleri için belirli kriterleri yerine getirmeleri gerekecek. Tüfek için oyuncuların Ghost Recon Breakpoint’te XP olarak 5. seviyeye ulaşmış olmalı. Ayrıca pantolon en az 100 saat ve kask en az 600 saat oyun süresi gerektiriyor.

Ubisoft Quartz nasıl kulanılır?

Ubisoft Quartz kullanıcılarının uygulamaya Ubisoft Connect kullanıcı hesabıyla giriş yapması gerekiyor. Bu sayede envanterini ve oyun süresini tanımlayabilecekler. Ardından Kukai veya Temple’da bir kripto para cüzdan oluşturma seçenekleri olacak. İlk Digit’leri talep ettikten sonra onlarla oynayabilecek veya üçüncü taraf bir pazarda satışa sunabilecekler.

Ubisoft Quartz, yayıncının Ethereum gibi ağlardan çok daha az enerji kullanarak çalıştığını söylediği bir blok zinciri olan Tezos‘u kullanıyor. Ubisoft, Proof-of-Stake ağı ve temiz NFT’lerdeki liderliği nedeniyle böyle bir seçim yaptıklarını belirtti. Açıklamaya göre ağdaki bir işlem, 30 saniyelik video akışıyla aynı miktarda enerji kullanıyor.

Ubisoft Quartz, 9 Aralık tarihinden itibaren ABD, Kanada, İspanya, Fransa, Almanya, İtalya, Belçika, Avustralya ve Brezilya’da beta olarak sunulacak. Kullanıcıların 18 yaşından büyük olması gerekiyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.