Ubisoft, Rainbow Six Extraction ve Riders Republic’i yine erteledi

Ubisoft, son dönemde tanıtımlarını artırdığı Rainbow Six Extraction ve Riders Republic‘in gecikeceğini sürpriz bir şekilde duyurdu. Şirket her iki oyunu da daha iyi hale getirmek ve oyuncuların beklentilerini karşılamak için ertelediğini belirtti.

Rainbow Six Extraction, Ocak 2022’ye ertelendi. Ekstrem spor oyunu Riders Republic ise 28 Ekim’de piyasaya sürülecek. Riders Republic ikinci kez ertelendi ancak oyuncular Extraction kadar uzun süre beklemeyecek. Oyunu çıkmadan önce denemek isteyenler, beta sürümüne kaydolabilir. Rainbow Six serisinin yeni kooperatif nişancı oyunu da geçtiğimiz yılın Kasım ayında koronavirüs nedeniyle ertelenmişti ve bir kez daha gecikeceği duyuruldu.

Ubisoft’un Rainbow Six Extraction için biraz daha zamana ihtiyacı var

Rainbow Six Extraction

Ubisoft Montreal’in Rainbow Six Extraction için vizyonunu hayata geçirmek için daha fazla zamana ihtiyacı var. Stüdyo, oyunun Ocak 2022’ye ertelenmesiyle ilgili olarak aşağıdaki açıklamayı yaptı:

“Rainbow Six Extraction ile hedefimiz, kooperatif oyunlar hakkındaki oynama ve düşünme şeklinizi değiştiren tam teşekküllü bir AAA deneyimi sunmak. Missing In Action veya The Sprawl gibi benzersiz özelliklerle, her görev, Rainbow Six’in seçkin operatörlerine ölümcül ve gelişen bir uzaylı tehdidine karşı mücadelede liderlik edeceğiniz gergin ve zorlu bir deneyim olacak.

Bu vizyonu Ocak 2022’de hak ettiği şekilde hayata geçirmek için ek zaman ayırma fırsatını benimsiyoruz. Bunun Rainbow Six Extraction’ın yaratmak için yola çıktığımız ve oynamayı arzuladığınız sürükleyici, kooperatif ve heyecan verici bir deneyim olmasını sağlayacağından eminiz.

Çok yakında sizlerle daha fazlasını paylaşmak için sabırsızlanıyoruz!”

Riders Republic, beta sürecinde geri bildirim toplayacak

Riders Republic

Riders Republic‘in geliştiricisi Ubisoft Annecy ise oyunun 28 Ekim olarak belirlenen çıkış tarihiyle ilgili olarak şu ifadelere yer verdi:

“Yaklaşan betamızda hepinizin Riders Republic’i oynamasını dört gözle bekliyoruz! Bu devasa çok oyunculu oyun alanında ilk kez uygulamalı olarak yer alacaksınız ve ne düşündüğünüzü duymak için sabırsızlanıyoruz.

Tüm oyunculara en iyi oyunu sunabilmemiz için zor bir karar alarak çıkış tarihimizi 2 Eylül’den 28 Ekim’e erteledik. Bu, deneyimde ince ayar yapmak için bize daha fazla zaman tanıyacak ve size lansmandan önce geri bildirim sağlamanız için bir fırsat daha sunacak.

Yakında paylaşacak daha çok şeyimiz olacak, bu nedenle bizi takip edin!”

Rainbow Six Extraction ve Riders Republic son dönemde ertelenen ilk Ubisoft oyunları değil. Far Cry 6, ilk olarak Şubat ayında çıkması planlanırken 7 Ekim tarihine ertelendi. Prince of Persia: Sands of Time Remake de birkaç kez ertelendi ve önümüzdeki yıl piyasaya sürülecek. Ayrıca geliştirme süreci iki kez baştan başlatılan ve defalarca ertelenen Skull & Bones da var.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.