Ubisoft, Assassin’s Creed Infinity üzerinde çalıştığını duyurdu

Ubisoft, Assassin’s Creed Infinity adlı yeni bir oyun üzerinde çalıştığını doğruladı. Proje hakkında detaylar açıklamasa da, birden fazla tarihsel çizgide ilerleyeceği ve canlı hizmet oyunu olacağı bildiriliyor. Ayrıca Assassin’s Creed Infinity’nin sadece projenin kod adı olduğunu belirtmekte fayda var.

Ubisoft’un gelişmekte olan önemli bir proje olarak adlandırdığı oyun, Ubisoft Quebec ve Ubisoft Montreal tarafından ortak geliştiriliyor. Ayrıca oyun, Assassin’s Creed serisinin baş yapımcısı olarak atanan Marc-Alexis Côté tarafından yönetiliyor. Ubisoft Montreal’den Julien Laferrière kıdemli yapımcı olacak ve geliştirme sürecini denetleyecek. Ek olarak, Assassin’s Creed Odyssey yaratıcı yönetmeni Jonathan Dumont (Ubisoft Quebec) ve Watch Dogs: Legion yaratıcı yönetmeni Clint Hocking (Ubisoft Montreal), Assassin’s Creed Infinity’de yaratıcı yönetmenlik görevini paylaşacak.

Assassin’s Creed Infinity, stüdyoların kültürel çeşitliliğini yansıtacak

Ubisoft, stüdyolar arasında çeşitliliğin ve iş birliğinin önemine değinerek, “Assassin’s Creed her zaman karakterlerinin, konumlarının ve kültürlerinin tasvirini etkileyen çeşitli geçmişlere ve bakış açılarına sahip çok kültürlü ekipler tarafından geliştirildi. Her zaman gelişime yer olduğunu bilsek de, bu yeni yapının ekiplerimiz arasındaki çeşitliliğin ve temsilin büyümeye devam etmesini ve oyuncularımızınki ile eşleşmesini sağlamamıza izin verdiğine inanıyoruz.” dedi.

Assassin’s Creed serisi 14 yaşında ve yeni oyunlarla sürekli genişliyor. Serinin en yeni oyun olan Assassin’s Creed Valhalla neredeyse 100 saatten fazla sürüyor. Bu anlamda Assassin’s Creed oyunları, genel olarak oyuncuları yan görevleri tamamlamaya iten ve yeni içerikler sunan bir deneyime evrildi. Ubisoft önceki üç oyunda Mısır, Yunan ve İskandinav mitolojilerini işledi. Ancak iddialar doğruysa, Assassin’s Creed Infinity, birden fazla seçeneği barındıran ve sürekli genişleyen dünyaları ile yıllar boyunca süren bir oyun olabilir.

Assassin’s Creed Infinity hakkında konuşmak için şimdilik erken olsa da; Ubisoft’un oyunun varlığını kabul etmesi, söylentilerin de büyük ölçüde doğru olduğunu ortaya koyuyor. Yayıncı ayrıca Beyond Good and Evil 2’nin yanı sıra gizemli bir proje üzerinde çalışıyor. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.