Ubisoft, ücretsiz nişancı oyunu Tom Clancy’s XDefiant’ı duyurdu

Tom Clancy evreninin dört bir yanından grupların yer aldığı, oynaması ücretsiz, 6v6 nişancı oyunu Tom Clancy’s XDefiant duyuruldu. Baş yapımcı Mark Rubin ve yaratıcı yönetmen Jason Schroeder tarafından ele alınan proje, Ubisoft San Francisco tarafından geliştiriliyor.

Tom Clancy’s XDefiant için yayınlanan tanıtım fragmanı, haritalar, karakter ve yetenekler dahil olmak üzere, rekabetçi FPS oyununun bazı özelliklerine ilk bakış sundu. Oyuncular, Wolves, Echelon, Outcasts, Cleaners gibi Tom Clancy evrenindeki fraksiyonlar arasından her biri kendine özgü yeteneklere sahip karakterleri seçebilecek. Oyuna zaman içinde daha fazla fraksiyon eklenecek. Ubisoft tarafından ilk etapta duyurulan dört fraksiyon şunlar:

  • Wolves – Ghost Recon, tank sınıfı
  • Echelon – Splinter Cell, destek sınıfı
  • Outcasts – The Division, şifacı sınıfı
  • Cleaners – The Division, saldırı sınıfı

Oyuncular, sınıflarını, silahlarını, techizatlarını ve daha fazlasını, fraksiyonla sınırlı olmayan silahlarla birlikte tamamen özelleştirebilecek. Ayrıca ekipmanları, savaş esnasında yeniden doğduklarında da ayarlayabilecekler. Oyunun cephaneliğine ve kadrosuna sürekli olarak eklemeler yapılacak. Ayrıca XDefiant, Hakimiyet ve Eskort görevleri dahil olmak üzere birden fazla oyun modu ve farklı haritalar içerecek.

Tom Clancy’s XDefiant tanıtım fragmanı

Tom Clancy’s XDefiant, PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One, PC, Stadia, Luna ve Ubisoft Connect’e gelecek. Oyunun lansmanda çapraz platform desteğiyle çıkış yapması bekleniyor. Ubisoft, henüz erken geliştirme aşamasında olan XDefiant için 5 Ağustos tarihinde ABD ve Kanada’daki PC oyuncuları için kapalı beta gerçekleştirecek. Beta ve yenilikler için buradan kayıt olabilirsiniz. Resmi çıkış tarihi ve daha fazla detay açıklandığında sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.