FIFA ve eFootball’a rakip geliyor: Ücretsiz futbol oyunu UFL duyuruldu

FIFA ve PES (artık eFootball olarak devam edecek) serileri yıllardır spor oyunlarını domine ediyordu. UFL, türü domine eden oyunlar arasında yeni bir alternatif olarak geliyor. Oynaması ücretsiz futbol oyunu konsollarda ücretsiz olarak sunulacak.

Gamescom Açılış Gecesi Canlı Yayını sırasında duyurulan UFL, oyuncuların 5.000’den fazla lisanslı futbolcudan oluşan, kendi futbol kulüplerini oluşturabilecekleri bir futbol simülasyonu olarak tanımlanıyor. Oyuncular, dünya çapındaki diğer oyuncularla rekabet edebilecekleri, becerilerini kanıtlayarak ligin en tepesine tırmanmaya çalışacakları bir çevrimiçi futbol liginde oynayacak.

UFL, yeni bir stüdyo olan Strikerz Inc. tarafından 2016 yılından bu yana geliştiriliyor. Oyun, oyuncu becerisine vurgu yapan ve pay-to-win öğeleri içermeyen adil bir deneyim olarak tanıtıldı. Unreal Engine motoruyla geliştirilen oyunun çıkış tarihi yakında açıklanacak. Etkinlik sırasında yayınlanan kısa duyuru fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

UFL duyuru fragmanı:

UFL ücretsiz olarak sunulacak ve zorunlu ödemeler veya yıllık ücretler olmadan düzenli olarak yeni özelliklerle güncellenecek. Oyun, önce beceri yaklaşımı ve sıfır pay-to-win seçenekleri anlamına gelen adil bir oyun deneyimi olacak şekilde tasarlandı. Umuyoruz ki, sürekli olarak gözünü oyuncuların cebine diken FIFA ve PES serilerine sağlam bir rakip olabilir.

Strikerz Inc. CEO’su Eugene Nashilov bir basın açıklamasında, “Biz futbol taraftarları ve tutkulu oyuncularız. Yıllardır futbol oyunları oynuyoruz ve insanların bir futbol simülatöründe tam olarak ne görmek istediklerini biliyoruz. Dünyanın dört bir yanındaki oyunculara devrim niteliğinde, heyecan verici ve adil bir oyun deneyimi sunarak futbol video oyunlarını sıfırdan yeniden keşfetmek istiyoruz. Oyun hakkında daha fazlasını paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.” dedi.

UFL’de yer alan oyuncular, spor performans analiz şirketi InStat ile yapılan ortaklığa dayalı olarak derecelendirilecek ve oyuncu birliği FIFPRO, oyuncu görünümleri ve lisansları sağlayacak. Muhtemelen kulüp ve lig bazında eksiklikler göreceğiz. FIFA serisi, lisans konusunda rakiplerinden bir adım önde olsa da, UFL özellikle eFootball için sağlam bir rakip olabilir. Fragman, oyunculara veya oynanışa dair hiçbir detay sunmuyor. Bu nedenle oyunun neler sunacağını görmek için bir süre daha bekleyeceğiz.

UFL’nin çıkış tarihi ve diğer detaylar açıklandığında sizlerle paylaşacağız. Yeni futbol oyunu sizi heyecanlandırdı mı? Sizce sektörü abluka altına alan rakipleri karşısında şansı olabilir mi? Yorumlarda fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.