Call of Duty: Warzone’da 100 bin hesap daha banlandı

Activision, Call of Duty: Warzone hilecilerini temizlemeye devam ediyor. Raven Software, geçtiğimiz günlerde battle royale oyununda 100 binden fazla hesabın daha banlandığını duyurdu. Geliştirici, düzenli olarak yasaklanan hesapların sayısını paylaşmaya devam ediyor.

Raven, Warzone’da gerçekleştirilen yeni yasak dalgasının tekrarlayan suçları ve hile sağlayıcılarını hedef aldığını ortaya koyuyor. Stüdyo daha geçtiğimiz haftalarda 50 bin hesabı banladığını duyurmuştu. Oynaması ücretsiz battle royale oyununda şimdiye kadar hile ve diğer suçlar nedeniyle yarım milyondan fazla hesap kapatıldı. Yine de böylesine popüler bir oyunu hilecilerden tamamen arındırmak pek mümkün görünmüyor.

Call of Duty: Warzone, bu yıl içinde yeni bir hile önleme sistemi alacak

Yasaklamalar, soruna sadece geçici çözümler uyguluyor gibi görünüyor ve hileciler sonunda yeniden su yüzüne çıkıyor. Ancak Activision, Call of Duty: Warzone’un (muhtemelen Vanguard entegrasyonuyla) yepyeni bir harita ve PC için yeni bir hile önleme sistemi alacağını resmi olarak duyurdu.

Güncelleme için tarih verilmedi ancak bu yıl içinde, muhtemelen Vanguard’ın piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra gelecek. Serinin İkinci Dünya Savaşı temalı yeni oyunu, 5 Kasım‘da PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S ve PC için çıkacak. Activision, oyunun hikaye moduna derin bir bakış sunan yaklaşık 9 dakikalık bir demo yayınladı. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Sizce Call of Duty: Warzone geliştiricileri, hilesiz bir oyun için yeterli önlemler alıyor mu? Oyunda hile kullanan oyunculara sıkça rastlıyor musunuz? Yorumlarınızı aşağıda bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.