Vahşi Batı temalı karanlık fantezi oyunu Weird West yine ertelendi

Vahşi Batı temalı aksiyon RPG oyunu Weird West, bir kez daha ertelendi. Yayıncı Devolver Digital, yayınladığı yeni bir videoda, oyunun yeni çıkış tarihini 31 Mart 2022 olarak açıkladı.

Weird West, Dishonored ve Prey gibi oyunların arkasındaki Arkane Studios’un kurucu ortaklarından Raphaël Colantonio’nun kurduğu WolfEye Studios tarafından 2019 yılından beri geliştiriliyor. Başlangıçta 2021 Sonbaharına planlanan oyun, 11 Ocak 2022’ye ertelenmişti. Şimdi bir kez daha ertelendi ve yaklaşık iki buçuk ay gecikecek.

Erteleme kararının ardından yapılan açıklamada, ekibin WolfEye ve Devolver’dan beklenen bir deneyim sunmak için daha fazla zamana ihtiyacı olduğu belirtildi. Yayıncı gecikmenin hayal kırıklığı yaratabileceğini bilse de, yıllardır üzerinde çalıştıkları oyunun mümkün olan en iyi şekilde piyasaya sürülmesini istiyor.

Weird West, kanun adamlarının ve silahşörlerin vahşi toprakları ölümcül yaratıklarla paylaştıkları karanlık bir fantezi dünyası sunuyor. Vahşi Batı temalı macerada, kendi hikayelerine ve hayatta kalmalarına yardımcı olan kendine has yeteneklere sahip olan beş karakteri kontrol edeceksiniz.

Hikaye tümüyle eylemleriniz üzerinden gelişiyor, yaptığınız seçimlerle dallanıp budaklanıyor. Farklı karakterlerin farklı hikayeleri arasında geçişler yaparak bu tuhaf dünyayı keşfedecek ve tüm yazgıları ortak bir finalde sonlandıracaksınız. Weird West’in olağanüstü dünyası, bu sayede her oynanışta berzersiz bir deneyim sunuyor.

Weird West, 31 Mart 2022’de PS4, Xbox One ve PC için gelecek. WolfEye ve Devolver Digital, PS5 ve Xbox Series X/S için planlarını henüz açıklamadı ancak yeni nesil sürümler duyurulursa sizlerle paylaşacağız.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.